کد مطلب: 8327       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ شنبه ۲۰ دي ساعت 10:01
نسخه چاپی

شناسایی 800 نفر بی‌سواد مطلق در دهدشت

مدیر آموزش و پرورش دهدشت:با کمک مجتمع‌های آموزشی و آموزشگاه‌های مستقل تاکنون یک هزار و 670 اولیای بی‌سواد دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی پالایش شده‌اند.

به گزارش بشارنیوز:

سید لطف‌الله فروزان صبح امروز در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی که در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شده بود اظهار کرد: شناسایی بی‌سوادان به علت بی‌رغبتی و عدم انگیزه آموزش‌دهندگان آزاد، مشخص نبودن آدرس دقیق بی‌سوادان و عدم تمایل جهت شرکت در آموزش و نقل و مکان موانعی را در راه اجرای طرح ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهرستان قرار داده است.

مدیر آموزش و پرورش دهدشت تصریح کرد: با کمک مجتمع‌های آموزشی و آموزشگاه‌های مستقل تاکنون یک هزار و 670 اولیای بی‌سواد دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی پالایش شده‌اند که از این تعداد 800 نفر بی‌سواد مطلق شناسایی شده است.

فروزان با بیان اینکه 345 اولیای بی‌سواد در حال حاضر مشغول فراگیری آموزش هستند افزود: تلاش مجموعه آموزش و پرورش بر شناسایی بیشتر اولیای بی‌سواد و ارائه آموزش‌های لازم در راستای ارتقای رشد سوادآموزی است.

این مسئول همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان در تحقق سوادآموزی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: هر گامی که در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی برداشته می‌شود باقیات و صالحات است.

فروزان ارتباط دهیاری‌ها با شوراهای روستایی در شناسایی افراد بی‌سواد و همکاری تشکل‌های مردم نهاد را از دیگر راه‌های مبارزه با بی‌سوادی عنوان کرد.


فارس
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: