کد مطلب: 27609       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۶ خرداد ساعت 8:18
نسخه چاپی
زیر سوال رفتن میهمان نوازی مردم سی سخت؛

شهرداری به زیر پای میهمانان آب ریخت

میهمان نوازی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و بلاخص مردم سی سخت از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده است. در رسوم و سنن مردم این دیار، حرمت میهمان از واجب ترین و مهمترین آداب بوده و هیچگاه حرمت هیچ میهمانی لکه دار نشده است و همواره بزرگان به کوچکترها توصیه کرده اند که حرمت میهمان باید حفظ شود، حتی اگر میهمان در خانه میزبان درشتی کند.

بشارنیوز// پدرام ئیلانی، در روزهای تعطیل هفته ای که گذشت، مردم سی سخت میزبان تعداد کثیری از گردشگران و مسافرانی بوده اند که این شهر زیبا و خوش آب و هوا را به منظور گذراندن اوقات فراغت خویش انتخاب کرده اند. تعداد گردشگرانی که سی سخت را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده بودند به حدی بیش از ظرفیت گردش پذیری این شهر بود که تمام ظرفیت زیرساخت های گردشگری این شهربه سرعت تکمیل شد و شمار زیادی از گردشگران نتوانستند در اماکن مناسب اسکان یابند. طی بررسی های میدانی خبرنگار بشارنیوز در شهر سی سخت مشاهده شد که مردم میهمان نواز این شهر با مشاهده چنین وضعیتی  بسیاری از گردشگرانی که نتوانسته بودند مامنی برای استراحت شبانه خویش بیابند را به رسم میهمان نوازی در خانه های خویش سکنی دادند تا گردشگرانی که از نقاط مختلف ایران به این دیار بکر و زیبا آمده اند، با خاطره ای خوش از شهر سی سخت به دیار خویش بازگردند. شمار بسیار زیاد خودروهایی با پلاک غیربومی در اکثر محلات و کوچه های این شهر مهر تاییدی ست بر میهمان نوازی مردمان این دیار.
اما متاسفانه در اقدامی نابخردانه و مبادی آداب، پرسنل شهرداری سی سخت  با بازکردن شیرفلکه آب پاش های یکی از بلوارهای بزرگ این شهر که می توانست جای مناسبی برای اقامت گردشگرانی باشد که در هیچ یک از اقامتگاه نتوانسته بودند جای خالی برای گذراندن شب بیابند، همه زحمات مردم سی سخت در میهمان نوازی را بر باد داد. به نوعی می توان گفت که هر چه مردم سی سخت قطره قطره آبرو و اعتبار جمع کردند را، این اقدام نابخردانه سبو سبو از بین برد.
به گزارش بشارنیوز و به نقل از منابع مطلع، در ساعات پایانی روز پنج شنبه پانزدهم خردادماه، پرسنل شهرداری سی سخت در مواجهه با گردشگرانی که جای خالی برای اقامت شبانه نیافته بودند، با گردشگران درگیر شده و کار به زد و خورد کشیده شد.
علی محمدحسیبنی شهردار سی سخت در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بشارنیوز ضمن تایید این خبر اظهار تاسف کرد و گفت: متاسفانه روز گذشته در یکی از بلوارهای شهر سی سخت گردشگران با پرسنل شهرداری درگیر شده اند و یکی از پرسنل شهرداری نیز روانه بیمارستان شد که خوشبختانه آسیب جدی به وی وارد نشده است.
شهردار سی سخت با بیان اینکه حضور گردشگران در این شهر بیش از آنکه منفعتی برای شهر داشته باشد، سبب خسارت است اظهار داشت: بلوارهای این شهر به سیستم های آبپاشی مجهز شده اند که هزینه آن برای شهرداری گران تمام شده است و طبق مقررات گردشگران برای اسکان باید به اماکن و اقامتگاه های مجاز مراجعه کنند. وی افزود: درگیری پیش آمده نیز به همین علت بوده است.
محمدحسینی با اشاره به اینکه چنین مقرراتی در همه جا وجود دارد گفت: در تمام شهرهای گردشگر پذیر، گردشگران برای اقامت باید به مکان های تدارک دیده شده مراجعه و با پرداخت هزینه اسکان شبانه دریافت کنند. وی افزود: شهرداری سیسخت اماکنی برای اسکان گردشگران تدارک دیده است که در روزهای گذشته ظرفیت این اماکن تکمیل بوده اند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: