کد مطلب: 27446       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 5:33
نسخه چاپی
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

صادرات غیرنفتی استان می تواند بالای ۲۰میلیون دلارباشد

استاندار در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی استان با بیان اینکه، توسعه صادرات غیرنفتی بخش سودآور تولید است گفت: در سال رونق تولید صادرات باید مورد توجه جدی حوزه اقتصادی استان قرار گیرد.

به گزارش بشارنیوز، علی محمد احمدی تاکید کرد: ظرفیت های تولید استان را می دانیم و باید براساس برنامه ششم توسعه، آمایش سرزمینی و برنامه پنج ساله میزان رشد و سهم صادرات استان را مشخص و برای تحقق آن همه جوانب کار و شرایط را بکار گیریم.
احمدی با اشاره به اینکه، این مسئله که تولیدات استان از چه طریقی و به کجا می رود و باید کنترل گردد، تاکید کرد: مشخص شود که چقدر از تولیدات در خود استان مصرف و یا از طریق گمرک استان و یا دیگر استان ها صادر می گردد و باید آمار دقیق و رسمی از این وضعت را بدست آورد.


وی ابراز داشت: ما استان مرزی و یا بسیار برخوردار در حوزه صادرات غیرنفتی نیستیم و نیازمند یک ساز و کار مشخص برای اقلام صادراتی به لحاظ حجم و میزان ارزش ارزی و ریالی هستیم و در این خصوص باید به دنبال یک سیستم و یا کانال آماری و سند اجمالی باشیم و این مسئله را در استان نهادینه کنیم.


استاندار تاکید کرد: دستگاه های اجرایی از جمله صنعت، معدن و تجارت، گمرک، جهاد کشاورزی، گردشگری و میراٍث فرهنگی و اتاق بازرگانی هر تعهدی که نسبت به حوزه صادرات غیرنفتی دارند، کاملا اجرایی کنند.
احمدی بیان کرد: آنچه را که اکنون صادر می کنیم باید تقویت کرد و مشوق های لازم در خصوص تولید کنندگان و صادرکنندگان به خوبی اعمال گردد و با شرکت ها و هلدینگ ها مذاکره و صادرات استان را با یکی از آنها لینک کرد.


استاندار ابراز داشت: در بخش هایی مانند تولیدات عسل، گردو، گل رز و دیگر محصولات می توان با هلدینگ بنیاد مستضعفان وصل شد و با این روش ضمن انجام صادرات این کالاها، آمار دقیقی از آن نیز بدست آورد و براساس آن سودآوری و مشوق های لازم را عاید استان کرد. 
احمدی با بیان اینکه، سهم صادرات غیرنفتی استان امسال ۱۲ میلیون ۴۹۰ میلیون دلار است، یادآور شد: می توانیم بالای ۲۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی در استان داشته باشیم  به شرطی که سیستم کمرگی و صادراتی به خوبی عمل کند.


استاندار با اشاره به راه اندازی پایانه صادراتی در استان هم گفت: باید بررسی شود اگر شرایط به نفع مردم بخصوص کشاورزان وتولید کنندگان است، سرمایه گذار می‌ تواند در قدم اول به مدت شش ماه به ایجاد پایانه صادراتی اقدام کند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: