کد مطلب: 23868       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد ساعت 1:29
نسخه چاپی

صنعت کهگیلویه و بویراحمد به علت نبود ارتباط بین صنعت و دانشگاه آسیب دیده است

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: صنعت کهگیلویه و بویراحمد به علت نبود ارتباط بین صنعت و دانشگاه در سال‌های گذشته آسیب دیده و امروز آثار نبود این ارتباط را در زمین‌گیر شدن بنگاه‌های اقتصادی خود می‌بینیم.

به گزارش سایت بشارنیوز، جبار کیانی در آیین تکریم و الگوسازی از وحید گرجی کارآفرین برتر در حوزه گیاهان دارویی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز ما در استان شاهد تحولات بسیار زیبایی در حوزه صنعت و دانشگاه هستیم، اظهار داشت: بدون‌شک این روزها در استان روزهای تاریخی خواهد بود زیرا جرقه ارتباط صنعت و دانشگاه در این روزها زده شده است.

وی افزود: استراتژی اتاق بازرگانی در سراسر کشور این است که رویکرد جدیدی را برای پیوند دانشگاه و صنعت تعریف کند رویکردی که سال‌های سال صنعت و کشاورزی ما به واسطه نبودش آسیب دیده است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: ما در حوزه صنعت، بازرگانی و کشاورزی به این باور رسیده‌ایم که باید صنعت درون دانشگاه باشد و این باور حاصل مطالعات فراوان و استفاده از ظرفیت‌های بین المللی است.

کیانی عنوان کرد: ما وقتی به اقتصاد کشوری مانند ترکیه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که عناصر توانمند از درون دانشگاه‌ها به واحد‌های صنعتی ورود پیدا کرده‌اند که ما امروز آثار نبود این ارتباط را در زمین‌گیر شدن بنگاه‌های اقتصادی در شهرک‌های صنعتی خود می‌بینیم.

وی اعطای بورس تحصیلی و کمک‌های تحصیلی به دانشگاه‌ها را از مهم‌ترین مفاد تفاهم‌نامه‌های اتاق بازرگانی یاسوج با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: امروز  روز تکریم از مردی است که بدون هیج ادعا یا تلاش برای رسیدن به تریبون در مملکتی که همه به دنبال تریبون هستند همه وقت خود را برای اعتلای علمی این استان قرار داده است.

کیانی عنوان کرد: خاطره هشت سال دفاع مقدس در یک جنگ نابرابر و شهیدان گلگون‌کفنی که با خون خود امنیت این کشور را تضمین کردند همواره در یاد ما زنده است اما آیا امروز تلاش آنهایی که در عرصه صنعت و اقتصاد کشور در یک جنگ نابرابر با دشمن طعم محصولات‌مان را به ذائقه همه مردم دنیا می‌نشانند کمتر از آن رشادت‌ها است؟

وی با بیان اینکه همه تلاش ما برای حضور قدرتمند در عرصه بین‌المللی است، گفت: امروز زردبند و سینره به عنوان برندهای داروهای گیاهی این استان در سطح کشور زبانزد بوده که این افتخار حاصل تلاش نخبگان ما است.برچسب ها : اتاق بازرگانی ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: