کد مطلب: 32008       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ دي ساعت 8:46
نسخه چاپی

طرح بیمه زنان خانه دار در کارگروه بانوان و خانواده شهرستان کهگیلویه تشریح شد

در کارگروه بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان کهگیلویه ‌، چگونگی بهره مندی زنان خانه دار از پوشش بیمه ای تامین اجتماعی تشریح شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با تشریح شرایط و چگونگی بهره مندی از بیمه زنان خانه دار گفت: با توجه به صراحت قانون اساسی مبنی بر برخورداری همه افراد جامعه از حمایت های تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی این زمینه را برای آن بخش از بانوان که به دلیل ماهیت کار خود تحت پوشش هیچ یک از بیمه های اجتماعی نیستند، فراهم کرده است.

 عباس نورمحمدی افزود:بر این اساس، دانشجویان، دختران مجرد و زنان خانه دار با حداقل 18 سال و حداکثر 50 سال سن می توانند به شعب تامین اجتماعی مراجعه و با انتخاب یکی از نرخ های حق بیمه 12، 14 و 18 درصد  و انعقاد قرارداد، از خدمات و حمایت های تامین اجتماعی برخوردار شوند.

   وی افزود: نمایندگان امور بانوان در دستگاه های اجرایی، شرکت ها و موسسات دولتی و غیردولتی می توانند به عنوان پل ارتباطی میان سازمان تامین اجتماعی و بانوان عمل کنند و موضوع بیمه زنان خانه دار به عنوان یکی از حقوق اجتماعی بانوان می تواند سراغازی مناسب برای این همکاری باشد که انتظار داریم در این زمینه اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

    مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های زنان نسبت به آینده، امنیت اقتصادی و معیشتی آنهاست که با برخورداری از پوشش بیمه ای، بخشی ازاین نگرانی از بین می رود .

     صداقت افزود: برخورداری از حقوق بیمه ای می تواند زمینه ساز برقراری عدالت اجتماعی باشد و علاوه بر آن، نشاط و خودباوری بیشتری را برای بانوان به ارمغان آورد.

    علیرضا اتابک، فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست اظهار داشت: اگر بانوان بخشی از درآمد خانواده را به بیمه اختصاص دهند، در واقع تکیه گاه مطمئن تری را از لحاظ اقتصادی برای خود ایجاد می کنند و البته موفقیت این طرح، بستگی به میزان آگاه سازی و اطلاع رسانی برای جلب مشارکت آنان دارد و بانوان شاغل که از مزایای بیمه به خوبی آگاهی دارند، می توانند به تحقق این هدف کمک کنند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: