کد مطلب: 24930       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر ساعت 7:02
نسخه چاپی
آمار مدیرکل ثبت احوال از یک آسیب اجتماعی درکهگیلویه وبویراحمد

طلاق دراستان 20 درصد افزایش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 20 درصدی طلاق در سطح استان مواجه بوده ایم.

 علی محمد تقوی افزود: 16هزار و 315 واقعه ولادت طی سال 95 در این استان ثبت شد که این آمار در سال گذشته با کاهش هزار نفری به 15هزار ولادت رسیده و طی 6 ماهه سال جاری کاهش 6 درصدی داشت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نسبت به سال 95 واقعه ازدواج در سطح استان 15 درصد کاهش داشت،اظهار کرد: طی 6 ماهه امسال تعداد ازدواج های ثبت شده در سطح استان با افزایش 8 درصدی مواجه بوده اند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در سال 94 واقعه طلاق در سطح استان با 34 درصد افزایش و در سال 95 با 24 درصد افزایش مواجه بوده است اما طی سال 96 میزان طلاق استان 10 درصد کاهش یافت و همچنین در 6 ماهه امسال افزایش 20 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.

تقوی با اشاره به افزایش 2درصدی وفات در سطح استان تصریح کرد: در شهر یاسوج 12 آرامستان وجود دارد که در بهترین نقاط  شهر ایجاد شده اند و زیبنده این شهر نیست که هر طایفه و قومی بصورت جداگانه قبرستان ایجاد و احداث کند.

وی ادامه داد به عنوان مثال در منطقه گردشگری آبشار یاسوج چهار قبرستان ایجاد شده که زیبنده نیست. باید آرامستان های استان بخصوص شهر یاسوج ضمن ساماندهی، اطلاعات فوتی ها را بصورت مکانیزه ثبت کنند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد تاکنون برای 72 درصد جمعیت استان 515هزار شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

تقوی بیان کرد: از مجموع 536 هزار نفر افراد واجد الشرایط دریافت کارت ملی هوشمند استان 410 هزار نفر کارت ملی هوشمند دریافت کردند و تلاش داریم تا پایان امسال برای همه افراد واجد الشرایط استان کارت ملی هوشمند صادر شود.مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 20 درصدی طلاق در سطح استان مواجه بوده ایم.

 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: