کد مطلب: 23900       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد ساعت 1:17
نسخه چاپی

ظرفیت‌ بوم‌گردی کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد اشتغال در منطقه به‌کارگیری شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی و عشایری از استعدادها و ظرفیت‌های این استان است که می‌تواند فرصت‌های خوبی در حوزه اشتغال ایجاد کند.

علی‌محمد احمدی  در نشست کارگروه اقتصادی بانوان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این استان در راستای ایجاد شبکه شهر خلاق، اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی و عشایری و انتخاب شهر دوست‌دار کودک که از راهبردهای وزارت کشور به منظور خلق فرصت و اشتغال برای حوزه بانوان است، گام برمی‌دارد.

وی افزود: ایران از جمله کشورهایی است که با وجود توطئه دشمنان در بحث دانش‌آموختی و دانش‌پذیری زنان به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافته که قابل مقایسه با هیچ کدام از کشورهای منطقه نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بحث برابری جنسیتی را از مؤلفه‌های توسعه عنوان و بیان کرد: همه مسئولان به این باور رسیده‌اند که با توجه به توانمندی بانوان در حوزه‌های اقتصادی، علمی، اجتماعی و سیاسی باید برای آنها فرصت برابر خلق کرد.

احمدی به مزیت‌های این استان در حوزه اکوتوریسم اشاره داشت و عنوان کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی و عشایری از استعدادها و ظرفیت‌های این استان است که می‌تواند فرصت‌های خوبی در حوزه اشتغال ایجاد کند.

وی با تأکید بر اینکه باید به دنبال خلق فرصت‌های برابر برای جامعه زنان باشیم، گفت: باید با کمک همه مراکز علمی و دانش‌بنیان در حوزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات وارد شده و از طریق فعالیت‌های نوپا و راهبردهای نوین اشتغال، فرصت‌های جدید خلق کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ما با وجود تعصبات قومی و قبیله‌ای و فرهنگی و عشیره‌ای بودن این استان از ظرفیت بانوان در مناصب مهم از جمله فرمانداری استفاده کردیم، ابراز کرد: بانوان در مدت حضور خود در این مناصب مهم مأموریت خود را به خوبی انجام دادند و این تجربه نشان داد که مسیر را اشتباه نرفتیم و پشیمان نیستم.برچسب ها : ، ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: