کد مطلب: 28028       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۲ تير ساعت 8:58
نسخه چاپی

ظریف: تجاوزگری آمریکا علیه ایران با ترامپ آغاز نشده است

وزیر امورخارجه در پیامی توئیتری، به مناسبت سالگرد فاجعه سرنگونی هواپیمای مسافری نوشت: تجاوزگری آمریکا علیه ایران با ترامپ آغاز نشده است.

«محمد جواد ظریف» در حساب کاربری توییتر خود نوشت: ۳۱ سال پیش در چنین روزی، کشتی جنگی ایالات متحده، جت مسافربری پرواز ۶۵۵ ایران‌ایر را بر فراز آبهای سرزمینی ایران سرنگون کرد و ۲۹۰ بی‌گناه از جمله ۶۶ کودک را به شهادت رساند.

در این توییت آمده است: "تجاوزگری ایالات متحده علیه ایران با دونالد ترامپ آغاز نشده است. شجاعت، دوراندیشی و اراده واقعی در برابر تشنگی تیم «بی»، به جنگ می‌تواند به این تجاوزگری پایان دهد."

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک فینیکس حرارتی از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس مورد هدف قرار گرفت و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن جان باختند.

دولت آمریکا مسئولیت حادثه را نپذیرفت و هیچ‌کدام از خدمه ناو وینسنس محکوم نشدند؛ حتی ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی آمریکا در پایان خدمت خود مدال شجاعت گرفت و به درجات بالاتر ارتقا یافت.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: