کد مطلب: 23964       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ مرداد ساعت 5:19
نسخه چاپی
در واکنش به تحریم های آمریکا علیه ترکیه:

ظریف: در کنار همسایگانمان خواهیم ایستاد

وزیر امور خارجه در واکنش به تحریمهای آمریکا علیه ترکیه گفت: ما در گذشته در کنار همسایگان مان ایستادیم و اکنون نیز چنین خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگاران از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه محمد جواد ظریف افزود :' خوشحالی ترامپ از تحمیل سختی اقتصادی بر ترکیه به عنوان متحدش در ناتو، شرم آور است.
رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: آمریکایا باید اعتیادش به تحریم و زورگویی را معالجه کند و یا دنیا فراتر از ابراز محکومیت شفاهی در اقدامی متحد آنها را مجبور به ترک اعتیاد خواهند کرد.ما در گذشته در کنار همسایگانمان ایستادیم و اکنون نیز همانگونه عمل خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا ، در پی رد درخواست واشنگتن از سوی ترکیه درخصوص آزاد کردن آندرو برنسون کشیش آمریکایی آزاد شده در این کشور دولت آمریکا وزیر کشور و وزیر دادگستری ترکیه را تحریم کرد.
به گفته سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید سلیمان سویلو، وزیر کشور و عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه از این رو تحریم شده‌اند که در جریان دستگیری و حبس این کشیش آمریکایی نقش مهمی داشته‌اند.
از سوی دیگر، در پی تصمیم رییس جمهور آمریکا برای افزایش دو برابری تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از ترکیه ارزش لیر در برابر دلار 20 درصد کاهش یافته است.برچسب ها : ظریف ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: