کد مطلب: 29113       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ شهريور ساعت 5:36
نسخه چاپی

فریب آگهی‌های جعلی‌ زیارت عتبات عالیات را نخورید

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم فریب آگهی‌های جعلی‌ زیارت عتبات عالیات را نخورید.

سرگرد روح الله شهبازی پور افزود: باید توجه داشت راه‌اندازی سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهم‌ترین شگردهای مجرمانه‌ای است که در ایام مناسبتی صورت می‌گیرد.

وی اظهارکرد: باید دانست مجرمان با طراحی سایت‌های شبیه سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی کاربران می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بنابراین کاربران در هنگام خرید حتما به سایت اصلی وارد شوند و برای این کار به جای جستجو در موتورهای جستجو مثل گوگل یا یاهو و… بهتر است خود آدرس سایت را در آدرس بار صفحه اینترنتی وارد کنند‌ و حتما از سایت‌های خرید کنند که نماد اعتماد الکترونیک دارد.

شهبازی پور تصریح کرد: همچنین در خصوص  آگهی‌ها و پیامک‌هایی که به نظر جذاب و خارج از قوانین سازمان حج و زیارت است هوشیار باشید،

وی ادامه داد: بهتر است جهت ثبت نام به دفاتر مجاز و مورد تایید سازمان حج و زیارت مراجعه نموده و مدارک هویتی از قبیل گذرنامه‌ را به افراد غیر مسئول واگذار ننمایید و یا اسکن آن‌را به سایت‌های فاقد نکات امنیتی و نا امن ارسال نکنید.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شهروندان عزیز می‌توانند جهت‌ اطلاع از لیست دفاتر مجاز در استان خود به سایت رسمی سازمان حج و زیارت رجوع کنند.

شهبازی پور عنوان کرد: شهروندان در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش فوریت های پلیسی با ما  در میان بگذارند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: