کد مطلب: 23599       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ مرداد ساعت 4:47
نسخه چاپی

فعالیت کارگروه تخصصی نجات رود " بشار" یاسوج آغاز شد

مدیرکل دفتر بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از آغاز فعالیت کارگروه تخصصی بررسی مشکلات و نجات رود بشار یاسوج خبر داد.

مدیرکل دفتر بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از آغاز فعالیت کارگروه تخصصی بررسی مشکلات و نجات رود بشار یاسوج خبر داد.

فعالیت کارگروه تخصصی نجات رود " بشار" یاسوج آغاز شد

به گزارش بشارنیوز از یاسوج، وحید محمدی‌تبار در حاشیه بازدید از رودخانه بشار اظهار داشت: کارگروه تخصصی نجات رود " بشار" یاسوج با هدف ارائه تمامی گزارشات کارشناسی، فنی و حقوقی مشکلات رود بشار و همچنین ارائه راهکار مناسب برای نجات آن تشکیل شده است.

دوم مردادماه امسال خبری با عنوان " رودخانه "بشار" مُرد؛هزاران ماهی با تیر بی تدبیری آب منطقه‌ای و محیط زیست نابود شد" بر روی خروجی خبرگزاریها قرار گرفت که واکنش‌های مختلفی را در افکار عمومی و در بین مسئولان و متولیان امر به همراه داشت.

مدیرکل دفتر بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر چند نشست تخصصی در زمینه رود بشار برگزار شده است، عنوان کرد: استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ، دادستان مرکز استان، آب منطقه‌ای و محیط زیست برای نجات این رود به جد پای کار هستند.

محمدی‌تبار با بیان اینکه امیدوارم به یک نتیجه کارشناسی خوبی برسیم، افزود: معتقدیم بدون نگاه ملی و توسعه یافته امکان کمک به توسعه پایدار وجود ندارد و البته محیط زیست، منابع طبیعی و بویژه آب در برنامه آمایش سرزمینی و توسعه به عنوان یک محور کلیدی در اولویت است.

وی با تاکید بر اینکه امروزه مدیریت منابع آب تکیه گاه توسعه بوده و باید از هرگونه بحران اجتماعی در این زمینه جلوگیری شود، تصریح کرد: در زمینه رود بشار نیز صفر تا 100 رصد و کارشناسی صورت گرفته و در مکاتبه با دستگاه‌های متولی خواستار گزارش نهایی در زمینه‌های مختلف از جمله ارائه حق‌آبه‌های مجاز و غیر مجاز شده‌ایم تا یک تصمیم جدی گرفته شود.

محمدی‌تبار تاکید کرد: در صورت مدیرت روان آب‌های بویراحمد می‌توانیم شاهد توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال باشیم به گونه‌ای که به اندازه نفت برای شهر یاسوج و شهرستان بویراحمد درآمد داشته باشد.برچسب ها : بشار ،بحران ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: