کد مطلب: 30776       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۹ آذر ساعت 6:57
نسخه چاپی

هم قسم شدن اعضای ستاد انتخابات استان در برگزاری انتخاباتی سالم

اعضای ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد جمله استاندار، فرمانداران و مسئولان کمیته‌های مختلف این ستاد برای برگزاری یک انتخابات سالم و با رعایت امانت‌داری، بی‌طرفی و بدون هرگونه جانبداری هم قسم شدند.

حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: همه مصمم هستیم تا انتخابات را بر اساس آموزه‌های دینی و بر ریل قانون برگزار کنیم و هدف سلامت، امنیت، امانت داری و مشارکت بالای مردم است و حق انتخاب با مردم بوده و آنچه که مردم انتخاب کنند و خروجی هر چه باشد برای ما اهمیت دارد به آن ارج می‌نهیم و مبارک است.

وی عنوان کرد: تمام فرمانداران و مسئولان حوزه‌های انتخابیه و دیگر روسای کمیته‌های این ستاد چنانچه به هر عنوان و دلیلی قادر به انجام وظایف خود نسبت به رعایت کامل مر قانون و تعهد، رسالت، تکلیف و امانتی که در امر انتخابات به آنها واگذار شده نمی‌باشند و یا با معزوراتی روبه‌رو بوده در همین جلسه اعلام کنند و من به شهامتش ارج نهاده و در جای دیگری به خدمت می‌گیرم.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به مجریان و دست‌اندرکاران امر انتخابات توصیه کرد که از هرگونه جانبداری از کاندیدای خاص یا فعالیت علیه کسی به شدت خودداری کنند و همه تلاش خود را برای انتخاباتی پرشور و حداکثری به‌کار بندند.

وی با تاکید به اینکه تحت هیچ شرایطی نباید به ارکان انتخابات خدشه‌ای وارد و یا شبهه‌ای در مراحل و فرآیند انتخابات ایجاد شود، تصریح کرد: مسائل طایفه‌ای، باندی، قومی، قبیله‌ای و حزبی در انتخابات جایی ندارد و قرار گرفتن بر ریل قانون و اجرای آن ملاک اصلی است.

کلانتری تاکید کرد: تمام مراحل و فرآیند انتخابات از لحظه ابتدا و تا پایان آن باید با تعامل، همکاری، هماهنگی و در یک فضای صمیمی، اخوت و دوستی و براساس قانون بین اعضای هیئت اجرایی، هیئت بازرسی و هیات نظارت به پیش رود.

وی به مسئله انتخاب معتمدین هیئت‌های اجرایی با ویژگی‌های شخصیتی دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در تمام حوزه‌های انتخابیه استان اشاره کرد و گفت: معتمدین باید افرادی پایبند به قانون، مردمدار، متعهد، مومن و از امانتدارترین، صادق‌ترین، متنفذترین و بدون حاشیه و از همه گروه‌ها و اصناف مختلف باشند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به موضوع انعکاس اخبار مراحل مختلف فرآیند انتخابات و گزارش مستمر و روزانه آن به ستاد انتخابات استان و تسلط کامل بر حوزه‌های انتخابیه و مدیریت شایسته آن تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود که در مراحل انجام نام‌نویسی نامزدهای انتخابات یازدهیمن دوره مجلس سورای اسلامی ورود و حضور آنها در محل‌های ثبت نام به صورت متعارف باشد.

وی تصریح کرد: فرمانداران برای هر چه بهتر، باشکوه تر و سالم تر برگزاری انتخابات به بررسی پرونده انتخابات ادوار گذشته بپردازند و با آسیب‌شناسی به رفع نقاط ضعف و با تقویت نقاط قوت زمینه را برای انتخابات پیش‌رو فراهم سازند.

کلانتری با بیان اینکه ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه 10 آذرماه آغاز و تا روز شنبه 16 آذرماه ادامه دارد، افزود: مدت زمان ثبت نام در هر روز از ساعت 8 صبح لغایت 18 عصر و به مدت 10 ساعت است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد: داوطلبان نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حتی می‌توانند از طریق گوشی تلفن همراه نام نویسی کنند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: