کد مطلب: 29084       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ شهريور ساعت 7:58
نسخه چاپی

قصابان یاسوجی گوشت را گران کردند

قصابان یاسوجی خودسر و بودن مصوبه ستاد تنظیم بازار گوشت را گران کردند.

ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد اواخر اسفندماه سال گذشته قیمت گوشت قرمز از جمله بره و بزغاله و بز و میش را به ترتیب 87 و 74 هزار تومان اعلام کردند که در کمتر از 6 ماه قصابان به صورت خودسر و بودن اطلاع مسئولان و متولیان این مصوبه ستاد تنظیم بازار را وتو کردند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هم اکنون شاهد عرضه گوشت قرمز چند نرخی در بازار یاسوج هستیم به گونه‌ای که در برخی قصابی‌ها گوشت بز و میش به قیمت 85 و بره و بزغاله تا 110 هزار تومان فروش می‌شود.

وضعیت بازار گوشت قرمز و مرغ در یک سال اخیر حکایت جالبی دارند به گونه‌ای که  به صورت مستمر شاهد برگزار قدرت مانور قصابان و مرغ فروشان یا بهتر بگوییم «دلالان» در این زمینه هستیم تا جایی که خود می‌برند و می‌دوزند.

با اعتصاب و عدم ورود مرغ و گوشت قرمز به بازار مسئولان و متولیان امر را مجبور به پذیرفتن پیشنهاد آنان برای افزایش قیمت می‌کنند و مقاومت‌ها گاله و بی گاه مسئولان نیز در نهایت با شکست روبه‌رو می‌شود.

تصمیم گیرندگان تعیین قیمت بازار گوشت و مرغ در یاسوج، قیمت در دیگر استان‌ها را بهانه قانون شکنی خود می‌کنند در حالی کهگیلویه و بویراحمد بنا به گفته مسئولان یکی از استان‌های مهم در تولید گوشت قرمز و مرغ است به گونه‌ای که بخشی از نیاز دیگر استان‌ها را تامین می‌کند و در این شرایط دلالان آن را با استان‌های کویری مقایسه می‌کنند.

بدون شک یا آمارهای سازمان جهاد کشاورزی و امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تولید گوشت در استان صحت ندارد و یا اینکه قصابان و مرغداری‌ها از ضعف مدیریتی در استان سوء استفاده کرده و در بازار به راحتی اخلال وارد می‌کنند.

با وجود پیگیری‌ها مستمر از طریق باقری‌فرد معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ولی موفق به انجام مصاحبه در زمینه چرایی گران شدن گوشت قرمز در یاسوج نشدیم.


تسنیم
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: