کد مطلب: 22280       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر ساعت 6:43
نسخه چاپی
در کهگیلویه و بویراحمد:

لبخند تلخ استاندار به مدیریت ضعیف پروژه ها در استان / احتمالا پل بشار از غصه خم شده است!

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران باید با اطلاع کامل در جلسات حضور پیدا کنند.

ششمین نشست شورای فنی استان به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور اعضای این شورا در سالن استانداری برگزار شد.

علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شرایط بغرنج‌ پل‌ بشار یاسوج، خطاب به مسوولان اظهار کرد: این پل از روی غصه اینجور شده است، زمان زیادی را به پیمانکاران این پل داده شد، اگر می‌دانید تا ما هم فرصت دو باره به پیمانکار بدهیم.[لبخند استاندار]

استاندار تاکید کرد: کار شورای فنی نشان دادن یه سری اسلایدر نیست، ما قرار نیست که اینجا حرف‌های تکراری را مرور کنیم.

احمدی با بیان اینکه شورای فنی یکی از مهمترین شوراها است، اظهار داشت: این شورا باید به عنوان شورای فنی واقعی عمل کند و از دید مردم این شورا از جایگاه بالایی برخوردار است و من برای شوراهای مهم برنامه‌های خاص دارم و باید در این شوراها افراد اهل فن و تخصص تصمیم گیری کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: شورای فنی وظایفی از جمله؛ نظارت بر پروژه‌ها و واگذاری طرح‌ها به پیمانکاران دارای صلاحیت دارد.

وی افزود:  یکی از دلایل تأخیر پروژه‌ها این است که کارهای کوچک را به پیمانکاران بزرگ و کارهای بزرگ را به پیمانکاران کوچک می‌دهیم.

احمدی با بیان اینکه شناخت پروژه‌ها و اولویت آن‌ها بسیار مهم است، افزود: باید پروژه‌ها را اولویت بندی کنیم،  تقویت پروژه‌ها توان فنی و مهندسی می‌خواهد که این شورا باید از نظر دانش مهندسی حرف اول را بزند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه در خطاب به مدیران گفت: اگر نمی‌توانید، بروید و خودتان را تقویت کنید و مشاور خبره بگیرید، من دوست ندارم، مدیرکل دستگاه‌های تخصصی ما اظهار نظری کند، که اگر کارشناسی از بیرون بشنود، تعجب کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده حداکثری از حوزه مشاوره‌ها یک بحث خیلی مهم است، افزود: مشاوران باید تقویت شوند، تا توانایی هدایت درست پیمانکاران بومی را داشته باشند.

احمدی استاندارد سازی، مقاوم‌سازی پروژه‌های را ضروری دانست و افزود: حساسیت کارهای عمرانی در دنیا بسیار بالا است چرا که این پروژه‌ها فشارهای را تحمل می‌کند، و من تعجب می‌کنم در بیمارستانی که از پروژه‌های مهم استان است، باید از سازه‌ای که به عنوان زیرساخت در نظر گرفته می‌شود، به جای مصالح مقاوم، استاندارد و اصولی از گچ و آهک استفاده شود، کسی که مشاوره است باید در زمان شروع پروژه جلوی آن را می‌گرفت.

مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حوزه مقاومت مصالح، استاندارد سازی و نظارت باید اقدامات بهتری انجام شود، گفت: در برخی پروژه های مهم نظارت مناسبی انجام نمی شود و کارهایی وجود دارد که مشاور باید در شروع فعالیت ها جلوی آن را بگیرد.

وی افزود: هدر رفت میلیاردها تومان هزینه از آسیب های عدم نظارت و کنترل در این بخش است.

استاندار خاطرنشان کرد: همچنین بهبود وضعیت مدیریت ایمنی کار و شناسایی پروژه های اولویت دار در دستور کاری قرار می گیرد.

وی افزود: در جلسه آینده ۲۰ پروژه مهم و اولویت دار که معضلات و مشکلاتی در آن وجود دارد، بررسی خواهند شد.

احمدی با اشاره به اینکه رویکرد من میدانی و عملیاتی است و باید در جلسات شورای فنی خروجی مناسبی را از جلسات داشته باشیم، ابراز داشت: گردش کار باید شفاف باشد و در حوزه ضبط جلسات و مستند سازی اقداماتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مغز متفکر دستگاه ها است، عنوان کرد: باید در جلسات فرایندی به کار رود که بدانیم کجا هستیم و چه فرصت زمانی داریم و چه کارهایی باید انجام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر حضور مدیران کل در جلسات تاکید کرد و گفت: در صورتی که مدیری با هماهنگی و درخواست وزیر مربوطه بخواهد از استان خارج شود و در جلسه ای حضور نیابد، باید با هماهنگی استانداری، یکی از معاونین که توانایی اظهار نظر را با آمادگی کامل برای جلسه دارد، در جلسه حضور پیدا کند.

وی افزود: همچنین مدیران باید با اطلاعات کاملی در جلسات حضور پیدا کنند.

استاندار با بیان اینکه ما باید کار کنیم و هر مدیری که آمادگی ندارد در جلسات حضور پیدا نکند، خاطرنشان کرد: ما ساختار خودمان را داریم و موظف به گزارش عملکرد مدیران به وزرا هستیم و در مورد کارهای اجرایی با هیچکس تعارف نداریم.

وی با بیان اینکه اگر این موضوع را نظام مند کنیم، برای سایر مناطق نیز تبدیل به الگو می شود و تصریح کرد: اگر برنامه ریزی وجود داشته باشد پروژه ها و خدمات رسانی ها دچار مشکل نمی شود و همچنین مدیران باید از وضعیت خدمات رسانی در حوزه مدیریتی خود به صورت میدانی بازدید کنند.

حاشیه‌ها

در این جلسه، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز مسوولان را خطاب قرار داد و گفت: برخی در جلسات استانداری خواب‌اند، عده ای با گوشی بازی می‌کنند و عده ای چرت می‌زنند.

*وی اضافه کرد: ما از مسوولان اطلاعاتی را می‌خواهیم که وقتی سوالی پرسیده می‌شود، آمادگی لازم را داشته باشند، و همچون آقای سهمگین به مدیران تقلب نرساند.

*وی بیان کرد: شاید برخی از شما مدران، در ادارات وقت اضافی برای تکرار مطالب در جلسات را داشته باشید، اما من چنین فرصتی ندارم.

*احمدی اظهار کرد: مدیران باید اطلاعات دقیق و تسلط داشته باشند، نه اینکه یواشکی به معاون خود زنگ بزند، و جواب سوالات را بپرسد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: