کد مطلب: 33357       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ اسفند ساعت 9:46
نسخه چاپی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

مبتلایان به کرونا در استان به ۳۲ نفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق آخرین یافته‌های آزمایشگاهی تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در این استان به ۳۲ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه اظهار داشت: در آخرین آمار اعلامی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 5 مورد جدید به تعداد مبتلایان کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده و به 32 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت غربالگری 5 بیمار جدید کرونایی هنوز به دست ما نرسیده است، عنوان کرد: حال عمومی 27 بیمار گذشته مطلوب بوده و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

یزدان‌پناه با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مرگ به دلیل کرونا در این استان ثبت نشده است، ادامه داد: برخی از بیماران کرونایی بعد از بهبود یافتن از بیمارستان ترخیص و برخی دیگر در منزل و بیمارستان قرنطینه هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: 12 مرکز غربالگری در مبادی ورودی استان راه اندازی شده که به صورت 24 ساعته خدمات لازم غربالگری و ارزیابی را ارائه می‌دهند.

یزدان‌پناه بیان کرد: در روزهای نخست بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید و در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک دهان خود را شستشو دهید.

وی اظهار داشت: دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال و یا قسمت بالای آستین بپوشانیدو در مکان‌های شلوغ و حمل و نقل عمومی، از دست زدن به چشم و دهان خود خودداری کنید و پس از دست زدن به وسایل در اولین فرصت ممکن نسبت به شستشوی بهداشتی دست اقدام شود.

یزدان‌پناه عنوان کرد: سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علایم شایع بیماری کرونا ویروس جدید 2019 هستند و در کودکان و سالمندان می‌تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

وی یادآور شد: به منظور پیشگیری هرچه بیشتر از انتشار ویروس کرونا در هنگام سوخت گیری در جایگاه‌ها، حتی الامکان از خودرو خارج نشوید و اجازه دهید عملیات سوخت گیری و پرداخت توسط اپراتور جایگاه انجام شود در غیر اینصورت بدون شک از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: