کد مطلب: 23820       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 2:34
نسخه چاپی

محیط بان راوری به شهادت رسید

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به زخمی شدن یک محیط بان در منطقه راورکرمان گفت: این محیط بان که هدف گلوله شکارچیان غیرمجاز قرار گرفته و از ناحیه شکم مجروح شد بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد به نقل از خبرگزاری ایرنا - رضا جزینی زاده   روز دوشنبه 15 مرداد 97  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در درگیری بین نیروهای یگان حفاظت محیط زیست راور با متخلفان شکار در ارتفاعات خورند این شهرستان یکی از محیط بانان به نام «علی خواجویی» به دلیل اصابت چند گلوله سلاح جنگی به ناحیه شکمش به شهادت رسید. 
وی ادامه داد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان به محض اطلاع از این درگیری موضوع را به اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان و فرمانداری شهرستان های راور و زرند اطلاع داده و با هماهنگی به عمل آمده یک فروند بالگرد از مرکز استان برای اعزام محیط بان زخمی به بیمارستان، به محل حادثه اعزام شد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: اورژانس زمینی نیز منطقه خورند از توابع راور اعزام شد. 
وی بیان کرد: نیروهای انتظامی شهرستانهای زرند و راور، یگان تکاور و نیروهای یگان حفاظت محیط استان کرمان به منظور تعقیب و دستگیری شکارچیان متخلف به منطقه اعزام شده اند جزینی زاده افزود: پس از 8 ساعت جستجو یکی از قاتلین دستگیر وتحویل مراجع قضایی گردید وتلاش برای دستگیری دو نفر دیگر همچنان ادامه دارد.
مرکز شهرستان راور تا کرمان 130 کیلومتر فاصله دارد.

گفتنی است این دومین محیط بان کرمان است که طی دوهفته گذشته به جمع شهدای محیط زیست  کشور پیوست تا سازمان حفاظت محیط زیست122 محیط بان را در راه پاسداری از انفال الهی تقدیم کشور عزیزمان ایران بنماید.برچسب ها : شهادت محیط بان ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: