کد مطلب: 24678       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور ساعت 4:25
نسخه چاپی
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

مدیری که از حال و روز مردم باخبر نباشد مدیر نیست

 علی‌محمد احمدی در نشست  شورای آموزش و پرورش که با حضور زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس برگزار شد با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم اظهار کرد: طبق آمار و اطلاعات ارائه شده توسط مدیرکل آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس، مشکلاتی در این حوزه وجود دارد اما دولت هم خدمات مهم ارائه کرده و ظلم است که این خدمات نادیده گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهاجرپذیر بودن شهر یاسوج گفت: همین امر مشکلاتی آموزشی را برای مرکز استان ایجاد کرده که نباید هیچ شهروندی از انواع خدمات به ویژه خدمات آموزشی محروم بماند.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه آموزشی گفت: اعتقاد داریم که باید شبانه‌روز تلاش شود تا فضای آموزشی در استان وضعیت بهتری پیدا کند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی مدارس یک تا 10 دانش‌آموزی در استان است، گفت: 776 مدرسه در استان دارای یک تا 10 دانش‌آموز است که به لحاظ اقتصادی این کار عقلائی نیست.

احمدی بیان کرد: نمی‌شود کل خدمات را برای تک تک دانش‌آموزان در مناطق روستایی هزینه کرد به همین منظور مدل جدیدی برای ارائه خدمات آموزشی برای دانش‌آموزان طراحی شود. موظف هستیم با کمترین امکانات خدمات مطلوب ارائه شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همواره تأکید کردم که مدیران و مسؤولان باید از حال و روز مردم باخبر باشند، مدیری که در حیطه کاری خود از حال و روز مردم آگاه نباشد مدیر خوبی نیست.

وی تصریح کرد: عده‌ای می‌گویند ما مدیران ستادی هستیم و ستادی عمل می‌کنیم اما به اینگونه مدیران نیازی نداریم، مدیری می‌خواهم که میدانی و عملیاتی باشد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتظار ما از نوسازی مدارس و آموزش و پرورش هم میدانی عمل کردن است، سال گذشته اعتبارات خوبی برای نوسازی مدارس اختصاص داده شد و امسال 24.5 میلیارد تومان اعتبار این اداره است و 15 میلیارد تومان هم برای بازسازی مدارس آسیب‌دیده از زلزله اختصاص دادیم.

احمدی عنوان کرد: جمع این اعتبارات 40 میلیارد تومان است که اگر 60 درصد این مبلغ جذب شود 24 میلیارد می‌شود و می‌توانیم کارهای خوب و مهم انجام دهیم، از خیرین تشکر می‌کنیم اما نباید تنها متکی به خیرین باشیم دولت اعتباراتی اختصاص داده که باید جذب و برای بهبود فضای آموزشی هزینه شود، من در این زمینه با برادرم هم تعارف ندارم.

وی عنوان کرد: انتظار تلاش بیشتر از نوسازی مدارس و آموزش و پرورش دارم که مشکلات فضای آموزش را رفع کنند البته انتظارم از آنها در حد مدارس سوئیس، سوئد و کانادا نیست.

احمدی با بیان اینکه با 10 میلیون تومان هم می‌توانیم سیمای مدارس را تغییر دهیم، گفت: از اعتبارات بحران رقمی برای بهبود سیمای مدارس اختصاص داده می‌شود و تا قبل از آغاز مدارس، تعمیرات 20 تا 30 مدرسه در سطح استان انجام گیرد.

وی تصریح کرد: اگر به دو دانش‌آموز در نقاط محروم توجه کنیم برای خدمات به دانش‌آموزان بله‌زار، مادوان و سایر نقاط روستایی و عشایری استان هم می‌توانیم خدمات ارائه دهیم.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: