کد مطلب: 26495       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ اسفند ساعت 7:03
نسخه چاپی

مرحمت فرمائید مارا مس کنید

سید قربانعلی موسوی شیرازی // انتظار طلا شدن از عده ایی که رنج متحمل شده خبرنگار را در طول سال برای همه ی امورات ادارات و نهادها وسازمانها را نمی بینند واولین کسی را که مورد هجمه وخطاب قرار می دهند خبرنگار بخت برگشته است ودق دلی شان بر سر او خالی میکنند انتظار بیهوده ایی است.
برادران عزیز انتظار طلا شدن نداشته و نداریم مرحمت فرمائید مارا مس کنید ، هیچ خبرنگاري بخودش اجازه نمی دهد بدون سند نقل قولی و یا گزارشی به شخص حقیقی ویا حقوقی نسبت دهد چرا که از پی آمد های آن کاملا آگاهی داشته و واقف است آن شخص چه دماری از روزگارش در خواهد آورد.
متاسفانه بعضی مدیران اول سخن می گویند سپس در مورد پی آمد آن اندیشه می نمایند و از این رهگذر تنها دیواری که کوتاه است وهمه می توانند بلا استثناء بر روی آن هوار شوند دیوار خبرنگار ورسانه است.
کتمان نمی کنم که شاید بعضی ها از گرفتن قلم بدست انتظاراتی دارند و شیوه نگارش آنها مسیر بخصوصی را طی می کند اما تعمیم دادن آن عده خاص به تمامی زحمت کشان عرصه خبر وخدمت رسانی مردمی امری بی انصافی است که اینروزها بکرات شاهد آن هستیم.
قصد کنکاش در محتوی سخنان گفته شده از جانب این ویا آن مقام مسئول را ندارم بلکه این مهم را متذکر می شوم در پایان سال که چشمان منتظر خبرنگاران زحمت کش انتظار دیدن و قدردانی از آن همه صداقت ودرستکاری خویش را داشتند ناگهان هجمه های رنگ وارنگ از این سوی و آن سوی بسمت شان حواله می شود و چوب تکفیر را بدون استثناء بر سر همه ی خبرنگاران ورسانه ها می کوبند.
کمتر خبرنگاری در طول سال گذشته با همه ی کاستی ها و کمبودهای بوجود آمده تلاش نکرده که چهره دولت را کمتر مخدوش نماید و به طبع آن مدیران دولت را خادمین مردم دانسته اند وبنوعی با مدیران همراهی کرده تا شاید گره ایی از گره های کور درون استان به دست آنها باز شود که نشده است و ما همچنان منتظر این گره گشایی ها هستیم.
انتظار میرفت از سردمداران وبزرگان که درک بهتری نسبت به رسانه و خبرنگار داشته ودارند  آنها را آماج حملات خویش قرار ندهند وفلان مدیر هم برای اینکه خودرا مبرا از خطا می داند و به همین دلیل چوب حراج را بر سر خبرنگار می کوبد حداقل انتظار از مدیران بالا دستی سفارش به مدیران پائین دستی است تا همه را به مدارا دعوت می کردند.
هیچ کس عاری از خطا نیست و اگر باشد معصوم است اما اینکه همه ی تقصیر ها بگردن خبرنگاران است امری نا ممکن دیده می شود چرا که خبرنگار همانطور که گفته شد نمی تواند بدون سند ومدرک سخنی را انتشار دهد و مرتکب تشویش اذهان عموم گردد و قطع به یقین از جانب مراجع ذی الصلاح باز خواست خواهد شد و باید جوابگو باشد.
بهتر می بود عدالت را در این میانه رعایت می کردیم و همه کاسه کوزه هارا برسر خبرنگاران نمی شکستیم واگر در این پایان سال مرحمتی نسبت به آنها روا نمی داشتیم حداقل موجب رنجش قشر عظیمی از آنان نمی شدیم و ناخواسته زحمات یکساله آنها را به باد فنا نمی دادیم.
از فرهیختگان وبزرگان بیشتر از این ها انتظار می رفت و هنوز هم قلم بدستان بدون جیره و مواجب که قصد شان خدمت به خلایق است منتظر عطوفت و مهربانی این بزرگان و فرهیختگان هستند و انتظار دارند دل شکسته آنها با کلام ملاطفت آمیز مورد مهر و محبت قرار گیرد.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: