کد مطلب: 30842       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر ساعت 10:07
نسخه چاپی
نگرانی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از خدمات‌دهی اورژانس بیمارستان شهدای گمنام

مرکز درمانی شهدای گمنام یک درمانگاه بود که به ناچار بیمارستان کردیم

وضعیت اورژانس بیمارستان شهدای گمنام یاسوج سبب گلایه و نگرانی ۳۵۰هزار بیمه‌شده اصلی و تبعی تأمین اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.

تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 97 هزار بیمه‌شده اصلی و 320 هزار بیمه‌شده تبعی و با بیمه‌شدگان در استان‌های دیگر تا 350 هزار نفر خدمات درمانی ارائه می‌کند. 

صدرالله فرخیانی از ساکنان یاسوج به خبرنگار تسنیم گفت: اورژانس بیمارستان شهدای گمنام تأمین اجتماعی در یک فضای بسیار کوچک خدمات ارائه می‌دهد به‌گونه‌ای که اتاق پزشک 1.5 در 2.5 متر است. 

وی با اشاره به اینکه تخت‌ها به هم چسبیده و در راهروی حدوداً 4.5 در 7 متر، هشت تخت مستقر شده است، افزود: در بیشتر اوقات اورژانس این بیمارستان مملو از بیمار بوده به‌گونه‌ای که برخی مجبور هستند در بیرون از ساختمان منتظر بمانند.

یکی دیگر از مراجعه‌کنندگان به اورژانس بیمارستان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از ارائه خدمات گلایه کرد و گفت: شب گذشته بچه‌ام را به این مرکز برای درمان آوردم ولی دارو را به‌دلیل عدم خدمات‌دهی داروخانه بیمارستان از داروخانه‌های دیگر تهیه کردم که از این کار خود پشیمان شدم زیرا نزدیک به 20 هزار تومان کرایه تاکسی پرداخت کردم در حالی ویزیت پزشک مستقر در اورژانس سرپایی شهید بهشتی 3800 تومان بود.

 

خدمات‌دهی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج مطلوب نیست

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه "97 هزار بیمه‌شده اصلی و 320 هزار نفر بیمه‌شده تبعی داریم" گفت: بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به‌عنوان تنها بیمارستان تأمین اجتماعی در استان به تمامی بیمه‌شدگان اعم از اصلی و تبعی و حتی مراجعه‌کنندگان از دیگر استان‌ها خدمات ارائه می‌کند.

عباس نورمحمدی با تأکید بر اینکه "موظف به ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان هستیم"، بیان کرد: بیمارستان شهدای گمنام در روز اول درمانگاه بوده که با پیگیری مسئولان و متولیان امر به بیمارستان 32تخت‌خوابی و بعد به 64تخت‌خوابی ارتقا یافت.

وی با ابراز اینکه "پیگیر ارتقای بیمارستان شهدای گمنام به 95تخت‌خوابی هستیم"، اضافه کرد: هیچ بیمارستانی در استان به‌اندازه بیمارستان تأمین اجتماعی خدمت نمی‌دهد به‌گونه‌ای که عمل پروتز زانو به‌صورت مجانی انجام می‌شود در حالی تا 30 میلیون تومان در دیگر مراکز هزینه دارد.

نورمحمدی تصریح کرد: بهترین تجهیزات روز دنیا اعم از سی‌تی‌اسکن، اندوسکوپی و کلونوسکوپی در بیمارستان تأمین اجتماعی یاسوج مستقر است به‌گونه‌ای که برخی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از مسئولان استانی خواستار انتقال این تجهیزات به مراکز خود بوده‌اند.

مدیر روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: طبق قانون 10 درصد تخت‌های مصوب هر بیمارستان باید اورژانس باشد که با این شرایط باید اورژانس بیمارستان 64تختخوابی شهدای گمنام یاسوج دارای 6 تخت باشد ولی هم‌اکنون 14 تخت مستقر است.

گوهری با اظهار اینکه اورژانس بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در فضایی به‌مساحت 133 مترمربع دایر است، ادامه داد: داشتن اتاق پزشک در اورژانس درست نیست زیرا باید بر بالین تخت بیمار را معاینه کند.

وی با یادآوری اینکه "جامعه هدف تأمین اجتماعی در درمان قشر ضعیفی بوده که باید خدمات لازم را به آنان ارائه کنیم"، تصریح کرد: بیمار را نمی‌توانیم برگشت دهیم و مجبور هستیم از فضا بیشتر استفاده کنیم.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: