کد مطلب: 30279       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ آبان ساعت 8:04
نسخه چاپی

مشاغل حوزه فن‌آوری اطلاعات در استان مغفول ماندن است

در سال‌های اخیر دولت با حمایت از بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کلانی در مشاغل حوزه فن‌آوری اطلاعات انجام داده در حالی در کهگیلویه و بویراحمد این مهم مغفول مانده است.

با حرکت روزافزون جامعه به سمت فن‌آوری اطلاعات کسب و کارهای الکرونیکی و بازریابی‌های شبکه‌ای جایگاه واقعی خود را پیدا کرده ولی هنوز این مهم در کهگیلویه و بویراحمد ناشناخته مانده و در مجموع در برنامه‌ریزی مدیران دستگاه‌های اجرایی جایگاه خاصی نداشته و مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد با تشریح جایگاه مشاغل نوین در حوزه فن‌آوری اطلاعات گفت: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی لازم در مورد مشاغل حوزه فن‌آوری اطلاعات به عنوان یک ظرفیت مطلوب انجام شود.

حسین کلانتری افزود: سرمایه‌گذاری‌های کلانی در سطح کشور در این راستا آغاز شده و استان ما نیز استعدادهای خوبی دارد که باید استفاده کنیم زیرا دولت تسهیلات خوبی در این حوزه با نرخ سود پایین در نظر گرفته است.

وی خواستار ارائه آموزش‌های لازم به افراد متقاضی مشاغل فن‌آوری اطلاعات شد و ادامه داد: سند توسعه صادرات غیرنفتی توسط اتاق بازرگانی یاسوج در حال تهیه و تدوین بوده که تا 10 روز آینده نشستی با حضور مشاور این سند و همچنین دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای بررس، اصلاح و تصمیم‌گیری در زمینه این سند باید برگزار شود

کلانتری با بیان اینکه امیدوارم سند توسعه صادرات غیرنفتی استان در نشست بعدی شورای برنامه‌ریزی و توسعه تصویب شود، خاطرنشان کرد: طرح‌های اشتغال با پرداخت تسهیلات بالای 50 میلیون تومان کمتر از 2 درصد انحراف داشته که از بانک‌ها به‌دلیل نظارت تشکر می‌کنیم و البته این انحراف باید بیشتر کاهش یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار داشت: دولت و وزارت ارتباطات طرح اشتغال‌های حوزه فن آوری اطلاعات را تصویب و به استان‌ها ابلاغ کرده‌اند که 6 سرفصل دارد که یکی از آن‌ها شرکت‌های نوپا است.

حسن نوروزی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این طرح و برنامه شامل صنعت، معدن و تجارت، صدا و سیما، پارک علم و فن‌آوری باید همکاری کنند، بیان کرد: پست بانک و بانک توسعه تعاون مراجعات زیادی در بحث اشتغال روستایی در حوزه کشاورزی دارند و در مقابل با کمبود منابع روبه‌رو هستند.

وی افزود: قرار بر این شد که بر اساس مکاتبه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با وزارتخانه متبوع از محل اعتبارات بانک کشاورزی به این دو بانک پرداخت شود.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست ابراز کرد: تا پایان شهریورماه امسال یک هزار و 214 طرح اشتغال‌زایی بازرسی شده که از این تعداد 204 مورد در حال انعقاد قرارداد هستند و یک هزار و 10 مورد نیز تسهیلات لارم را دریافت کرده‌اند.

آیت ارمغانی  با بیان اینکه از این تعداد 117 مورد در زمینه میزان پرداخت مغایرت داشته که اصلاح و رفع شد، گفت: در زمینه اشتغال پیش‌بینی شده این یک هزار و 10 طرح 227 مورد نیز مغایرت‌های داشتند که باید برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 40 درصد معادل 485 مورد نیروهای تازه استخدامی خود را بیمه کرده‌اند، تصریح کرد: 163 طرح غیرفعال بوده که با اقدامات انجام شده به 73 مورد رسیده است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: