کد مطلب: 8392       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي ساعت 5:33
نسخه چاپی

مشروح کامل درگیری امروز در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت در مسئله 4.1 میلیارد به جای مجادله و ایجاد تنش در کشور باید صداقت به خرج می‌داد و با اعتراف به اشتباه بانک مرکزی این موضوع را حل می‌کرد و ما انتظار نداریم که اقدامات دولت قبل در این دولت نیز تکرار شود.

  •  
  •  

به گزارش بشارنیوز، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس با تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام گفت: جشن میلاد پیامبر اعظم در میان ما شیعیان نسبت به جشن میلاد عیسی مسیح در بین مسیحیان و حتی همین جشن در میان اهل سنت از هیجان کمتری برخوردار است و این گونه تصور می‌شود که گرامیداشت پیامبر به اهل سنت و گرامیداشت اعیاد دیگر و ملی به شیعیان واگذار شده است.

وی ادامه داد: نگاهی به برنامه‌های صدا و سیما در این ایام از نظر شادی‌آفرینی این شائبه را ایجاد می‌کند که برنامه‌های شاد بیشتر برای اعیاد ملی پخش و در ایام حزن و اندوه به سراغ مناسبت‌های مذهبی می‌روند.

مطهری با بیان اینکه در بحث وحدت اسلامی پیشرفت نداشته‌ایم و حتی پسرفت کرده‌ایم و دشمنی‌ها زیاد شده است اظهار داشت: وقتی از وحدت اسلامی دم می‌زنیم و اجازه ساخت یک مسجد به اهل سنت در تهران نمی‌دهیم آنها نیز در مکه و مدینه این موضوع را تلافی می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: از آن سو برخی اهل سنت شیعه را مشرک دانسته و از این سو برخی مداحان بر طبل تفرقه می‌کوبند؛ در این میان علمای شیعه و سنی وظیفه سنگینی دارند.

وی اضافه کرد: اگر وحدت آنطور که آیت‌الله بروجردی، امام خمینی و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند مورد توجه قرار می‌گرفت زمینه پیدایش داعش به وجود نمی‌آمد.

وی ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در فرانسه اظهار داشت: البته اقدامات نشریه شارلی‌ابدو در انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز به ساحت پیامبر اعظم نیز شدیدا محکوم می‌شود.

مطهری در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به ایام 9 دی افزود: صدا و سیما در ایام 9 دی بر طبل تفرقه کوبید در حالی که 9 دی مردم فارغ از اقدامات تفرقه‌افکنانه دو طرف فتنه برای وحدت به خیابان آمدند و اگر این حرکت مردم به گونه‌ای دیگر تفسیر شود این روز یوم‌الله نیست بلکه یوم‌الشیطان است.

نماینده مردم تهران در ادامه در تذکری به دولت در مسئله برداشت 4.1 میلیارد از صندوق توسعه ملی اظهار داشت: دولت در مسئله 4.1 میلیارد به جای مجادله و ایجاد تنش در کشور باید صداقت به خرج می‌داد و با اعتراف به اشتباه بانک مرکزی این موضوع را حل می‌کرد و ما انتظار نداریم که اقدامات دولت قبل در این دولت نیز تکرار شود.

وی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسئولان این وزارتخانه درباره مجوز شرکت هوایی صهیونیستی اوکراین اینترنشنال بررسی‌های لازم را انجام داده و توضیح دهند.

مطهری در تذکر دیگری به وزیر کشور گفت: معاون سیاسی چندین ماه است که معرفی نشده و همین مسئله کفایت وزیر کشور را زیر سوال برده و لازم است در اسرع وقت فردی فراجناحی در این سمت انتخاب شود.

وی ادامه داد: چند ماه پیش بود که وزیر کشور به دلیل عدم توجه جدی به بحث حجاب از مجلس کارت زرد گرفت و در آن ایام تاکید شد که باید کاری برای جلوگیری از رواج پدیده پوشیدن ساپورت در خیابان‌ها انجام شود اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفت.

نماینده مردم تهران از اقدامات پلیس راهور برای سامان‌بخشی به وضعیت عابران پیاده و همچنین حرکت ماشین‌ها بین خطوط تقدیر کرد و درخواست نمود که مسئله انضباط موتورسواران نیز در دستور کار پلیس قرار گیرد.

مطهری در بخش دیگری از نطق خود برگزاری جشنواره عمار را قابل تقدیر و تحسین دانست و افزود: باید این مسئله مورد تقدیر قرار گیرد که عده‌ای از سینماگران دلسوز که معتقد به جمع شدن ایدئولوژی و هنر هستند بدون آه و ناله وارد عرصه فیلمسازی شده‌اند و فیلم مطلوب خود را می‌سازند؛ این حرکت باید مورد حمایت وزارت ارشاد قرار گیرد.

وی در بخش پایانی نطق خود با اشاره به موضوع حصر سران فتنه گفت این جانب حصر خانگی آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوب‌های خیابانی بدون حکم قضایی خلاف اصول متعدد قانون اساسی دانسته و ادامه آن را به زیان انقلاب اسلامی می‌دانم.

نماینده مردم تهران ادامه داد: معتقدم در این زمینه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس‌جمهور و قوه قضاییه کوتاهی کردند.

مطهری ادامه داد: همه می‌دانند که من به هیچ وجه تعلق خاطری به آقایان موسوی و کروبی ندارم و در انتخابات 88 نیز به آقای رضایی رای دادم و هدف این جانب از طرح این موضوع مسئله‌ای بزرگ‌تر است که آن رفتار اسلامی با منتقدان حکومت است.

بنابراین گزارش پس از طرح این موضوع از سوی علی مطهری تعدادی از نمایندگان با اعتراض شدید به این اظهارات خواستار پایان یافتن نطق وی شدند.

اعتراض به نطق علی مطهری، جلسه علنی مجلس را به تعطیلی کشاند

اعتراض به نطق میان دستور «علی مطهری» نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ایران را به تعطیلی کشاند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی مطهری در جلسه روز یکشنبه و در نطق میان دستور خود به موضوع فتنه سال 88 پرداخت که با واکنش شدید نمایندگان مجلس مواجه شد.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد حسن ابوترابی فرد» که ریاست این جلسه را بر عهده داشت با قطع سخنان این نماینده مجلس و برای برقراری نظم جلسه، برای دقایقی، تنفس اعلام کرد.

**سخنرانی شما را به مصلحت نمی دانم 

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی نطق میان دستور «علی مطهری» را بنا به استناد ماده 108 آیین نامه داخلی نیمه تمام گذاشت و اعلام تنفس کرد و به این نماینده گفت: ادامه سخنان شما را به صلاح نمی دانم.

ابوترابی فرد خطاب به مطهری گفت: خود جنابعالی در فضای واقعی کشور قرار دارید که آن چه در مورد این افراد انجام شده با نهایت رافت و رحمت اسلامی و با توجه به مصالح ملی انجام شده است.

وی ادامه داد: اگر اراده نظام بر رافت و رحمت نبود قطعا به گونه ای دیگری انجام می شد. شما وقتی در جریان این واقعیت هستید این گونه احکامی که تصمیم نظام بر انجام آن تعلق گرفته و براساس احکام قطعی، شرعی و اختیاراتی که قانون اساسی تبیین کرده شکل گرفته این گونه طرح بحث کردن، اعتراض عمومی همه نمایندگان مردم را دارد و نمایندگان مردم هم نمایندگان ملت عزیز هستند، باید رعایت شود و از جنابعالی هم انتظار می رود مصالح ملی و احکام شرعی و قانون اساسی را مورد نظر قرار دهید.

 

وقتی علی مطهری در نطق خود در خصوص حصر موسوی و کروبی سخنانی را مطرح کرد با شعارهای نمایندگان مبنی بر مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر فتنه گر مواجه شد و برخی نمایندگان به سمت او حمله ور شدند و درگیری فیزیکی رخ داد.

در این میان عابد فتاحی ، قاضی پور و مصباحی مقدم از علی مطهری خواستند تا تریبون را ترک کند.

علی مطهری گفت: حصر برخلاف قانون اساسی است. ابوترابی که ریاست جلسه را بر عهده داشت اعلام کرد: سخنان شما نظم جلسه را بر هم می زند

به دنبال افزایش تنش در مجلس ابوترابی جلسه علنی را تعطیل کرد.


فارس
برچسب ها : ,

ناشناس| ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي

5 20  

باسلام , زنده باد مطهری , نشان داد نماینده واقعی مردم هست , اونایی که اعتراض به صحبت آقای مطهری داشتن باید میامدن حرفشون را از تریبون میزدند نه با شلوغی و هرج ومرج .

قاسم| ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي

24 5  

آقای مطهری خیلی گنده تر از خودش حرف میزنه

ناشناس| ۱۳۹۳ شنبه ۲۷ دي

21 7  

آقای مطهری این کشور هیچ مشکلی ندارد که رفتی سراغ فتنه گران.اصلا تونماینده مردمی یا نماینده فتنه گران.

دوست شما| ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۸ دي

2 20  

خدا باباش رو بيامرزد خيلى مرد است

ناشناس| ۱۳۹۴ چهارشنبه ۸ مهر

9 5  

این همه جوون بیکار هس این همه فقیر هس اون وقت تو چسبیدی به اینا که چرا زندانی هسن این همه ادم زندان هسن چرا برا اونا دل سوزی نمیکنی علی جون زندانی یودن اینا به ضرر نظام هس یا بیکار بودن جوونا این همه فقر و فحشا رو نمیبینی علی جون این همه ادم گرسنه رو نمیبینی اون وقت زندانی شدن دو نفر به ضرر نظام هس خدا لعنتت کنه که به فکر ملت نیستی علی جون ایران فقط این دونفر نیس ایران شده پر از جوون بیکار عزیز من به فکر این جوونا باش اگه واقعا دلسوز هسی که فکر نمیکنم خدا بیامرزه پدرت رو اگه الان زنده بود خوب میدونس چی بهت بگه

مهدی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ ارديبهشت

13 3  

مرگ بر امریکا

نادر| ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ خرداد

4 10  

درود بر مطهری

مهدی| ۱۳۹۵ يکشنبه ۷ شهريور

8 4  

پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد جناب مطهری بصیرت

بینام| ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ آذر

2 7  

من جانبداری نمیکنم و نظر شخصی خودم رو دخالت نمیدم ولیکن اینکه چیزی با هرج و مرج تموم.بشه نشون دهنده اینه که حرف حساب جواب نداره پس با آشوب تمومش میکنن.زنده باد مطهری بهشتی باهنر رجایی و....که غیور مردان این سرزمينند

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: