کد مطلب: 31908       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ دي ساعت 8:19
نسخه چاپی

مصوبه جدید کمیسیون اجتماعی مجلس برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از مصوبه جدید این کمیسیون برای افزایش اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۹ خبر داد.

زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جزئیات جلسه این کمیسیون، گفت: در این جلسه اعتبارات لازم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال آینده مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده، مبلغ 4 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تعیین شده است، اظهار داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، این مبلغ برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کافی نبود که در کمیسیون اجتماعی مقرر کردیم مبلغ 8 هزار میلیارد تومان برای این امر اختصاص یابد که رئیس سازمان برنامه و بودجه با اختصاص مبلغ 6 هزار میلیارد تومان موافقت کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در این نشست قرار شد پیشنهاد صندوق‌های بازنشستگی درباره رسیدگی به وضعیت بازنشستگان به صورت مکتوب به این کمیسیون ارائه شود تا آن را از طریق کمیسیون تلفیق بودجه 99 پیگیری کنیم.

ساعی همچنین از تصویب کلیات طرح اِعمال سه‌جانبه‌گرایی در ارکان عالی سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: سه‌جانبه‌گرایی بخش خصوصی، دولت و کارگران از اهمیت بسزایی برخوردار است، با این روش به دنبال تعمیق‌بخشی و ایجاد تعامل میان این سه ضلع هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه، نمایندگانی از بخش خصوصی، کارگران، سازمان تأمین اجتماعی، وزارت تعاون، و صندوق‌های بازنشستگی حضور داشتند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: