کد مطلب: 32736       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن ساعت 7:50
نسخه چاپی
مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه وبویراحمد:

مطب های پزشکی ۲ روز برای نصب کارتخوان فرصت دارند

مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه مطب های پزشکی استان ۲روز دیگر برای تجهیز به کارتخوان فرصت دارند گفت: پزشکان برای جلوگیری از جریمه های در نظرگرفته شده قانونی در فرصت باقی مانده نسبت به نصب کارتخوان اقدام کنند.

محمدعلی غفاری درجلسه مدیران اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مودیان حوزه پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در صورت نصب کارتخوان از مزایای ۱۰ درصد مالیات ابرازی عملکرد  در ۲ سال نخست نصب کارتخوان بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد:طبق توافقنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی پایان بهمن ماه مهلت نصب کارتخوان در مطلب پزشکان و مراکز درمانی تعیین شده است.

به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران، سازمان نظام دامپزشکی یا سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف به نصب و راه‌اندازی  پایانه فروشگاهی هستند.
براساس قانون کسانی که سامانه فروشگاهی را نصب می کنند، معادل هزینه های انجام شده بابت خرید، نصب و راه اندازی تجهیزات فوق اعم از نرم افزار و سخت افزاری از ماه قطعی شده مودیان در اولین سال استفاده و یا سال های بعد قابل کسر است.
در صورت عدم نصب کارتخوان بانکی ۲ درصد فروش مشمول جریمه می شود.
با اصلاح قانون مالیات های مستقیم که از اول سال ۹۵ الزامی شد، همه اطلاعات مالی مودیان در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد.

استان ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ هزار مودی مالیاتی دارد.

بیش از ۸۰۰ نفر شامل پزشک،دندان پزشک،کارشناس و ماما در این استان فعالیت دارند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: