کد مطلب: 29064       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۲ شهريور ساعت 7:20
نسخه چاپی
مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

معرفی ۵واحد تولیدی متخلف مصالح ساختمانی استان به مراجع قضایی

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد از معرفی ۵ واحد تولیدی متخلف مصالح ساختمانی استان به مراجع قضایی خبر داد .

بهمن رحمتی در جمع خبرنگاران، افزود: با رصد، نظارت و بازرسی‌های انجام گرفته، از ابتدای سال جاری تاکنون، پنج واحد تولیدی متخلف مصالح ساختمانی به مراجع قضائی استان معرفی شدند .

وی اظهارکرد: این اقدام در راستای نظارت بازرسان بر کیفیت مصالح ساختمانی و برخورد قانونی با واحدهای تولیدی متخلف انجام گرفت .

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی استاندارد نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها و خسارات جانی و مالی مصرف کنندگان دارد و اگر سازه‌ای مقاوم و بادوام ساخته شود، با مقاومت در برابر حوادث طبیعی و همچنین با افزایش عمر مفید یک ساختمان می‌توان از سرمایه‌های فردی و ملی محافظت کرد .

رحمتی تصریح کرد: به دلیل اهمیت رعایت استانداردها در تولید مصالح ساختمانی و تهدیدات و خساراتی که مصالح نامرغوب و فاقد استاندارد متوجه مصرف کنندگان می‌کند، اداره کل استاندارد استان با افزایش نظارت و بازرسی‌های فنی خود از تولیدات بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری می‌کند .

وی ادامه داد: تجربه تلخ وقوع زلزله در برخی استان‌های کشور نشان می‌دهد که عدم توجه به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد علاوه بر تخریب گسترده، تلفات انسانی بسیار زیادی را به همراه دارد .

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بازرسان استاندارد به طور مستمر به واحدهای تولید مصالح ساختمانی اعزام می‌شوند و در صورت مغایرت تولیدات با استانداردها، واحدهای متخلف پلمپ و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: