کد مطلب: 22341       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ آبان ساعت 5:23
نسخه چاپی

ممنوعیت صدور پایان کار برای ساختمان های ایزوگام شده

نشست هفتگی شورای شهر یاسوج با حضور همه اعضا برگزار شد.

به گزارش بشارنیوز- از نقاط قابل توجه شورای دور پنجم حضور همه اعضا در نشست هاست در حالیکه کمتر نشستی در دور چهارم  با حضور همه اعضا برگزار می شد، شاید این خود نویدی برای کمال توجه منتخبین مردم شهر یاسوج در شوراست که نمی خواهند هیچ مصوبه ای را از دست بدهند.

از مصوبات این نشست نامه صادره وزارت کشور به شورایشهر یاسوج بود؛ مبنی بر اینکه از این پس به ساختمان هایی که بغل آنها ایزوگام شده است، پایان کار ندهند.

طبق قانون "در شهرها، مناطق و محدوده هائی که شهرداری ها مستقر شده اند پس از آنکه احداث ساختمان به پایان رسید مالک، باید از همان مرجعی که پروانه احداث بنا را صادر کرده یعنی از شهرداری، درخواست صدور گواهی پایان کار ساختمان نماید تا پس از بازدید مامور و کارشناس فنی شهرداری، مشخص شود که ساختمان مورد نظر، برابر نقشه تصویب شده، احداث گردیده است یا خیر و مشخص شود که در ساخت آن، مقررات قانونی و فنی مربوط به ساختمان سازی، رعایت شده است یا خیر؟

پس از احراز مطابقت بنا با پروانه و نقشه صادره و پس از احراز رعایت مقررات قانونی و فنی مربوطه، شهرداری با طی یک فرایند اداری و فنی، اقدام به صدور پروانه پایان کار ساختمان که در اصطلاح به آن، گواهی پایان کار گفته می شود می نماید. صدور گواهی پایان کار ساختمان بدین معنی است که از لحاظ مقررات فنی و شهرسازی و از نظر شهرداری و سازمان های ذیربط قانونی، ساختمان احداث شده، مورد تائید می باشد".

احمدی کیش در رابطه با این دستورالعمل گفت: چنین دستورالعمل هایی زمانی می توانند قابلیت اجرایی داشته باشند که به اطلاع عموم رسیده باشد، لذا نمی توانیم پیش از اطلاع رسانی، از صدور پایان کار جلوگیری کنیم.

فراد نگین تاجی نیز افزود: در هر مقطعی از عملیات ساختمانی، جلوی تغییرات و مورادی که منظره شهری را خدشه دار می کنند را می توان گرفت. لذا چنین دستورالعمل هایی لازمه زیباسازی شهرهاست و هرچه زودتر باید به اطلاع عموم برسد.

سرانجام این مصوبه مورد تایید اکثریت اعضای شورای شهر قرار گرفت و مقررشد، از تاریخ تصویب این دستورالعمل و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و نشریات و همچنین مکاتبه با سازمان نظام مهندسی، از صدور پایان کار برای ساختمان هایی که از این تاریخ اقدام به ایزوگام ساختمان از بغل ها کنند، جلوگیری شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: