کد مطلب: 30276       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ آبان ساعت 7:28
نسخه چاپی
کارشناس هواشناسی خبرداد:

موج سرما و یخبندان در کهگیلویه وبویراحمد

کارشناس هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد از بروز نخستین پدیده سرما و یخبندان در این استان در ۲۴ ساعت آینده بویژه در مناطق سردسیری و ارتفاعات خبر داد.

ولی بهره مند اظهار داشت: اوج سرما از نیمه های امشب وارد استان می شود و در برخی نقاط سردسیری همچون سی سخت دمای هوا تا منفی چهار درجه سانتی گراد زیر صفر پیش بینی می شود.

وی همچنین از کشاورزان و باغداران نیز خواست تدابیرو اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی و یخبندان محصولات خود انجام دهند.

بهره مند تصریح کرد: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان استان ظرف ۷۲ ساعت آینده صاف و نیمه ابری همراه با کاهش شدید دما بویژه در نیمه های شب و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد نیز هشدار داده که با ورود سامانه سرما و یخبندان از امشب تمامی دستگاه های خدمات رسان و امدادی از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای ، شرکت های آب، برق و گاز و همچنین هلال احمر و اورژانس آمادگی کامل برای مقابله با بروز هرگونه کمک رسانی را داشته باشند.

میانگین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۷-۹۸ تاکنون به ۳۴.۲ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹.۴ میلی متر کاهش یافته است.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: