کد مطلب: 8393       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي ساعت 6:07
نسخه چاپی

ناهنجاری های شهری پایتخت طبیعت (1)/ تابلوهای غیرمجاز

در این بخش موضوع تابلوهای تبلیغاتی این اصناف مورد نظر بوده و درخصوص دیگر زوایا و معایب این ناهنجاری در گزارشات بعدی به صورت مفصل پرداخته خواهد شد.

 به گزارش بشارنیوز، شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران در سال های اخیر رشد قابل قبولی در زمینه شهری و شهرسازی داشته و این سیر صعودی با افزایش ساخت و ساز رشد سریعی به خود گرفته است.

با توجه به عدم لحاظ کار کارشناسی در بسیاری از فضاهای شهری و زیرساخت های شهری باید اذعان داشت که شهر یاسوج با چالش های زیادی در این زمینه روبرو خواهد بود.

سایت خبری تحلیلی بشارنیوز در نظر دارد طی گزارش های مختلف مشکلات شهری یاسوج را منتشر کرده تا بلکه رسانه نیز بتواند در امر بهبود فضای کنونی تاثیرگذار باشد.

شایان ذکر است تهیه این گزارش ها مستند و با تهیه انواع مصاحبه و گزارش از مسئولان و مدیران شهری و استانی خواهد بود.

در اولین گزارش به موضوع تابلوهای تبلیغاتی مغازه ها و اصناف مختلف شهر یاسوج پرداخته می شود.

در شهر یاسوج به دلیل برخی ناهنجاری ها شاهد حضور اصناف مختلف در یک خیابان هستیم که این اصناف اعم از قصابی، مکانیکی، سوپرمارکت و فست فود همگی در همسایگی هم مشغول به فعالیت هستند.

در این بخش موضوع تابلوهای تبلیغاتی این اصناف مورد نظر بوده و درخصوص دیگر زوایا و معایب این ناهنجاری در گزارشات بعدی به صورت مفصل پرداخته خواهد شد.

وجود تابلوهای تبلیغاتی صنوف در شهر یاسوج باعث برخی بی نظمی ها و مخدوش کردن چهره شهری و بازاری این شهر کرده تا جاییکه پس از رایزنی های صورت گرفته توسط شورای اسلامی و شهرداری یاسوج با سایر نهادهای مرتبط از جمله اداره صنعت و معدن و اصناف مرکز استان درخصوص برخورد و جمع آوری این تابلوها تصمیم گیری شد.

عضو شورای اسلامی شهر یاسوج با اشاره به جمع آوری این تابلوها در سطح شهر یاسوج اظهار داشت: مجموعه عوامل شهرداری طی یک ماه گذشته به صورت جدی نسبت به جمع آوری این تابلوها در خیابان های شهر یاسوج وارد عمل شده اند.

علی اکبری تبار با بیان اینکه طرح جمع آوری این تابلوها در شورای نظارت شهرستان بویراحمد که شمال دستگاه های خدماتی است به تصویب رسیده افزود: بحث ترافیک، تردد، نازیبایی شهر، تاسیسات برق و آب مشکلاتی است که این تابلوها برای شهروندان به وجود آورده اند.

وی تصریح کرد: تابلوهای مزاحم و غیرمجاز طی دو هفته گذشته به صورت شبانه جمع آوری شده است.

سرپرست اداره اجرائیات شهرداری یاسوج با اشاره به جمع آوری تابلوهای غیرمجاز و مزاحم شهر یاسوج ابراز داشت: واحد سد معبر شهرداری یاسوج طی دو هفته گذشته اقدام به جمع آوری این تابلوها از فلکه استانداری تا فلکه عدل شهر یاسوج کرده است.

سید حکیم راستگویی با بیان اینکه این تابلوها مربوط به انوع صنوف مختلف و حتی برخی بانک ها و بیمه ها بوده تصریح کرد: پاکسازی جاده آبشار و خیابان جمهوری نیز در این روزها صورت گرفت.

سرپرست اداره اجرائیات شهرداری یاسوج  با تاکید بر اینکه هر تابلویی که در خیابان ها و بلوارهای اصلی ایجاد سد معبر و مزاحمت کند جمع آوری می شود افزود: درصورت تکرار اصناف برای نصب تابلوها با آن ها برخورد می شود و در سطوح مختلف منجر به پلمپ آن واحد خواهد شد.

وی با بیان اینکه صنوف طی تعرفه ای که شورا تنظیم می کند باید نسبت به نصب تابلو اقدام کنند گفت: در این تعرفه ها هر مغازه یک تابلو و فقط بر سردر مغازه باید برحسب اصول کارشناسی نصب کند.

در گزارش های آینده به دیگر موضوعات شهری شهر یاسوج خواهیم پرداخت.

خوانندگان محترم می توانند با ارائه راه کارها و گزارشات خود ما را در تهیه گزارشات بهتر از مشکلات شهر یاسوج یاری دهند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: