کد مطلب: 30787       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۹ آذر ساعت 7:31
نسخه چاپی

نتایج اعتراض به حذف «حمایت معیشتی» یک‌ماهه اعلام می‌شود

خانوارهایی که سبد حمایت معیشتی دریافت نکرده‌اند، از تاریخ سوم آذرماه ۱۰ روز فرصت دارند که اعتراض خود را ثبت کنند؛ به گفته سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، نتایج بررسی‌ها کمتر از یک ماه اعلام می‌شود.

واریز دور اول سبد حمایت معیشتی دولت در سه مرحله ۲۷ آبان، ۳۰ ابان و دوم آذرماه برای ۶۰ میلیون نفر انجام شد. میزان حمایت ماهیانه بیش از ۱۸ میلیون نفر خانوار از محل منابع مالی حاصل از افزایش قیمت بنزین برای خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانوار ۲ نفره ۱۰۳ هزارتومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان بود.

پس از واریز آخرین دور سبد حمایت معیشتی دولت، اعلام شد که افرادی که یارانه حمایتی دریافت نکرده‌اند، در صورتی که خود را مشمول دریافت یارانه می‌دانند ۱۰ روز مهلت دارند کد ملی سرپرست خانوار را به سامانه #۶۳۶۹* ارسال کنند.

ابتدا مقرر شده بود که پس از ارسال کد ملی، کد رهگیری بعد از ۲۴ ساعت به سرپرست خانوار ارسال شود. اما طی تماس‌های چند روز اخیر مردم با خبرگزاری ایرنا، برخی اعلام کرده‌اند که هنوز کدرهگیری برای آنها ارسال نشده و نگران هستند که درخواست آنها در سامانه مربوطه ثبت نشده باشد.

«حسین میرزایی» سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در این خصوص به ایرنا، گفت: پس از ثبت درخواست‌ها در زمان کمتر از یک ماه نتایج بررسی‌ها اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون پنج میلیون پیامک برای طرح حمایت معیشتی دریافت شده است که یک میلیون از این پیامک‌ها تکراری بود یا از طرف افرادی بجز سرپرستان خانوار به سامانه ارسال شده بود.

میرزایی با بیان اینکه تاکنون چهار میلیون پیامک ثبت شده و برای تعدادی از آنها کد رهگیری ارسال شده است، اظهار داشت: از چهارشنبه گذشته، سامانه hemayat.mcls.gov.ir بارگذاری شد و از این تاریخ تاکنون، 600 هزار درخواست در این سامانه ثبت شد.

سرپرستان خانوار پس از دریافت کد رهگیری باید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را در ۲۰۰ کلمه وارد کنند.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پس از ثبت اعتراض در سامانه حمایت معیشتی، نتیجه نهایی از طریق پیامک برای سرپرست خانوار ارسال می‌شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: