کد مطلب: 25119       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۵ آبان ساعت 6:27
نسخه چاپی
استاندار خطاب به مدیران:

حق ندارید مانع اجرای طرح های سرمایه گذاری شوید

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: دولت با وجود شرایط بحرانی و خاص کشور تمامی ظرفیت‌ها و شرایط لازم را برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان‌ها فراهم کرده اما برخی مدیران و دستگاه‌ها با ایجاد موانع و سنگ اندازی‌ها مانع تحقق این اهداف می‌شوند.

به گزارشبشارنیوز، علی محمد احمدی در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: حمایت و تسهیل فرایند اداری برای سرمایه گذاران در لوای قانون برای مدیران دستگاه‌های اجرایی یک اولویت است.

وی با تاکید بر اینکه البته هرگونه حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد طرح‌های اشتغالزا و تولیدی باید مبنای واقعی و منطقی داشته باشد، عنوان کرد: به طور حتم تامین آب شرب 40 هزار نفر از جمعیت سررود شمالی برای مدیران به نسبت برخی طرح‌های گردشگری در تنگ مهریان باید  اولویت‌دارتر باشد.

احمدی ابراز کرد: روند تشکیل و تسهیل امور در مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان و حضور مستمر و منظم نمایندگان دستگاه‌های مختلف با محوریت اداره کل اقتصاد و دارایی استان مثبت ارزیابی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت و تسهیل و تسریع در حل مشکل سرمایه گذاران رسالت مرکز خدمات سرمایه گذاری است، افزود: حمایت از سرمایه گذار بر پایه قانون و راهکارهای قانونی مندرج در آیین نامه‌های ابلاغی و سایر اسناد و قوانین بالادستی به ویژه در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشد.

احمدی ادامه داد: دولت مشکلی در تامین اعتبار برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری با کیفیت، اشتغالزا و با قابلیت فنی و اجرایی ندارد و حتی سقفی برای اعطای تسهیلات بانکی در این راستا اعمال نکرده است.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه وبویراحمد از روند طولانی شدن صدور مجوزها و برخی سخت گیری‌های بی مورد در این راستا انتقاد کرد و گفت: دولت با وجود شرایط بحرانی و خاص کشور تمامی ظرفیت‌ها و شرایط لازم را برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان‌ها فراهم کرده اما برخی مدیران و دستگاه‌ها با ایجاد موانع و سنگ اندازی‌ها مانع تحقق این اهداف می‌شوند.

احمدی هرگونه سنگ اندازی، کارشکنی و مانع تراشی فراروی سرمایه گذاران آن هم به بهانه برخی تفکرات غیرمنطقی و غیرقابل توجیه همچون غیربومی بودن سرمایه گذار را خط قرمز دولت و خیانت در راه توسعه استان دانست.

وی تاکید کرد: هیچ مسئولی حق ندارد خارج از قانون و بدون دلیل مانع از اجرای طرح‌های سرمایه گذاری با قابلیت فنی و اجرایی شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: