کد مطلب: 25787       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن ساعت 5:41
نسخه چاپی

نماینده ی اصولگرا، من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم ......

سایت بشارنیوز// سیدعلی عباس محدث از نویسندگان ونخبگان کهگیلویه وبویراحمد مطلبی را درمورد عملکرد نمایندگان اصولگرای چهار شهرستان کهگیلویه بزرگ، چرام، لنده و بهمئی به رشته تحریر در آورده است، که سایت بشارنیوز ضمن تقدیر و تشکر ازآقای محدث مطلب وی را در سه قسمت انتشار می دهد، ضمن اینکه در این مطلب نیم نگاهی به موضع گیری لیدرهای جریان اصلاح طلب نیز شده است، قسمت نخست این یادداشت را که مربوط به عملکرد آقای موحد نماینده اسبق آن حوزه می باشد را ملاحظه می فرمایید.

بشارنیوز  ، سید علی عباس محدث // در ایام برگزاری هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان، ایده ای نو بکار گرفته شده بود که مایه مسرت اهل قلم و صاحبان اندیشه های متعدد سیاسی و اجتماعی گردید. به همت مدیر کل محترم ارشاد اسلامی استان جناب آقای دکتر دهبانی، غرفه هایی توسط برخی از اصحاب رسانه و سایت های اینترنتی دایر بود که فرصت مناسبی را برای خبرنگاران و مطالبه گری حقوق اجتماعی، فرهنگی و بعضاٌ سیاسی مردم استان، بوجود آورده بود. همزمان با فعالیت این نمایشگاه، تغییر و تحولی در فرمانداری شهرستان گچساران بوجود آمده بود که همین کافی بود تا مدیر محترم سایت کبنانیوز، موضوع دوگانگی برخورد مدیر ارشد، نمایندگان و چهره های تأثیر گزار استان و مقایسه بین  اینگونه برنامه ها در شهرستائهای گچساران و باشت با آنچه در کهگیلویه بزرگ انجام می گیرد را از مراجعین خاص خودش بپرسد.
براستی چرا چنین برخوردهای تبعیض آمیزی صورت گرفته است؟ چرا فرماندارانی که سالها در مسند مدیریت اجرایی شهرستانهای کهگیلویه بزرگ بودند، نخواستند که در جلسه ای در خورد شأن مردم، به اقدامات انجام شده ی خود پاسخگو باشند؟ چرا مدیر اجرایی استان اجازه ندادند که فرمانداران جدید، برنامه های خود را به مردم ارائه بدهند؟ چرا استاندار استان به بهانه سیاست زدگی کهگیلویه و برای رهایی و خلاص شدن مردم از این بحران، چاره کار را در اجرای این برنامه های سخیف دیده است؟ چگونه سیاست زدگیی در این بی تدبیری ها نهفته است؟ بازیهای سیاسی در کهگیلویه چگونه پیش می رود؟ لمپن های سیاسی کدام جریان فکری مسبب این وقایع هستند؟
اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، پس از مجلس سوم تاکنون، همه نمایندگان منتخب مردم کهگیلویه، از جریان فکری راست که بعداً اصولگرا نامیده شدند، بوده و از دوره آقای احمدی نژاد نیز،‌ همگونی بین دولت و مجلس در شهرستان کهگیلویه بزرگ، نمود بیشتری داشت. پس از استقلال نمایندگان گچساران و کهگیلویه تا کنون، تقریباٌ ثبات سیاسی نمایندگان برقرار بوده است. ابتدا که آقای موحد با دیپلیسین خاص سیاسی که داشت، تیم مدیریتی و تصمیم گیری بسیار قدری را انتخاب نمود که بخوبی توانستند به مدت چهار دوره در کهگیلویه و یک دوره هم در شهرستان بهبهان، تمامی رقیبان را با اختلاف غیر قابل بحثی از میدان خارج نمایند. به این که در حوزه های عمرانی، صنعتی، زیربنایی و ساختاری، چه کارهایی انجام گرفت، کاری ندارم. ولی به طور قطع یقین شاید بالاترین نرخ توسعه نیروی انسانی را به نسبت سایر شهرستانهای استان داشتیم. بدون شک اگر چنین نبود، شاید امروز آقای موحد نمی توانست این همه صلابت و ابهت نمایندگی را برای خود محفوظ بدارد. 
آقای موحد شاید نتوانست که در توسعه متوازن توفیقی داشته باشد و بعضاٌ باعث گلایه های قومیتی هم شد ولی برای حل مشکل مردم و رفع نیازهای مهم و ضروری که مردم برای خود اولویت بندی کرده بودند،‌ در سطح کشور موفقیت مناسبی را بدست آوردند. در دوره نمایندگی حاج آقا موحد، اقتدار نمایندگان استان به وجود ایشان بود. صلابت و تخصص شان در حوزه حقوقی و چگونگی دفاع از حقوق مردم هم در دستگاهای اجرایی و هم در دستگاه قضا، باعث شد تا هنوز هم هیبت نمایندگی ایشان به مخاطره نیافتد و همچنان راهگشای حل مشکلات مردم باشد.
یکی دیگر از امیتازات حاج آقای موحد در کسوت نمایندگی مجلس، در دسترس بودن و سهل الوصول بودن ارتباط با ایشان بود. به گفته کسانی که در دوره نمایندگی ایشان به پایتخت رفته بودند، در طبقه پایین منزل شخصی ایشان، جایگاهی داشتند برای موکلینش که نگران محل و مأوای سکونت نباشند. این حرکت ایشان برای مردم حوزه انتخابیه اش و بلکه سایر مردم استان، غنیمتی بود تا هیچکس احساس نکند که برای دیدار با نماینده خود باید ده ها واسطه و رایزن مهم را ببیند.
البته ضعف های دوره نمایندگی حاج آقای موحد نیز بر کسی پوشیده نیست. در این دوران بود که تضاد قومیتی بین منطقه ثلاث و طیبی با مردم بویراحمد بوجود آمد. در همین دوران بود که کل کهگیلویه را دهدشتی و این قوم را در مقابل بویراحمد قرار دادند. یکی دیگر از ضعف های این دوران، سهل انگاری در حوزه های زیر بنایی و ساختار سازی کهگیلویه بزرگ بود که که البته در هشت سال دولت اصلاحات، اوج عقب ماندگی و واپسگرایی کهگیلویه بزرگ رقم خورد. 
در دوره اصلاحات، شاید آقای موحد با زیرکی و ذکاوت کم نظیری که در سیاست داشتند، در انتصابات هیچ دخالتی نکرده  و خود را هم بدنام معرفی اشخاصی که مورد وثوقش نبودند، نکرد. با این حال تعداد زیادی از بچه های کهگیلویه بزرگ را پست مدیریتی دادند.گرچه هیچکدام نتوانستند توفیقی برای مدرمی داشته باشند، ولی همانطور که در ادامه خواهم گفت، حاج آقا موحد بدنام مدیران بی کفایت و نالایق اصلاح طلب نشد. به طور مثال، در هشت سال دولت اصلاحات و در حوزه سادات امام زاده علی(ع) و مخصوصاٌ در مناطق سردسیری، درگیر و تخریب اراضی کشاورزی و باغات به وفور صورت می گرفت که پس از آن دیگر خبری از این مسائل نبود. در حوزه بهداشت و درمان کمترین رشد زیربنایی و بدترین دوران مدیریتی را در دانشگاه علوم پزشکی استان و کهگیلویه بزرگ داشتیم. در هیمن دوران، بدترین و هرج و مرج ترین و بی ثبات ترین دوران مدیریتی را در ثبت احوال شهرستان کهگیلویه بزرگ  داشتیم. در همین دوران بی برنامگی و سوء تدبیر برنامه ریزی را در استانداری استان داشتیم. و البته بقیه هم کمتر از این رویه را نداشتند. و انصافاً حاج آقای موحد در این سوء تدبیر و بی مدیریتی ها هیچ نقشی نداشتند.

ادامه یادداشت را در روزهای آینده بخوانید.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: