کد مطلب: 23801       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد ساعت 5:24
نسخه چاپی
استاندار آب پاکی را روی دست مدیران کم کار ریخت

هرکس حوصله ندارد برود

به گزارش خبرگزاری بشار نیوز نشست ستاد تسهیل ورفع موانع تولید به ریاست استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد تا دراین جلسه علاوه بر پیگیری مصوبات جلسات قبل این ستاد،مشکلات وموانع پیش روی تعدادی دیگر از واحدهای تولیدی مشکل دار استان نیز بررسی شود. بررسی مشکل واحد تولید و بسته‌بندی سبوس غلات یکی از مواردی بود که دراین جلسه به بحث گذاشته شد.این واحد که با سرمایه گذار اصفهانی و درشهرستان بویراحمد وبا اشتغالزایی 12 نفر مشغول فعالیت است ومحصولات خود را نیز با نام شهر یاسوج به سایر استانها صادر می کند توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت برای دریافت 2500 متر مربع به شرکت شهرک‌ها معرفی شد و این شرکت ضمن موافقت با این درخواست به متقاضی اعلام می‌کند که باید بیش از 680 متر این زمین به عنوان فضای سبز تبدیل شود که همین امر هم زمینه ساز مشکلاتی بین این سرمایه گذار وشرکت شهرک ها شد وباعث شد این  موضوع برای داوری به ستاد تسهیل کشیده شود.

سرمایه گذار این طرح با بیان اینکه این واحد هیچ گونه معوق وبدهی ندارد وتمام هزینه انشعابات وخدمات را پرداخت کرده و ریالی هم  ازبانک تسهیلات نگرفته گفت:اینگونه تصور می شود که شرکت شهرک ها میانه خوبی با سرمایه گذار غیر بومی ندارد ،چرا که جاده دسترسی به سایر واحدها آسفالت شده فقط جاده من و سرمایه‌گذار گلپایگانی آسفالت نشده است.

بیان این صحبت ها ازجانب این سرمایه گذار اصفهانی باعث واکنش استاندار شد و شما مجرم هستید که بدهی بانکی ندارید و تمام قبض‌ها را پرداخت می‌‌کنید اگر می‌خواهید در این استان کارت راه بیفتد باید پول آب و برق و گاز را پرداخت نکنی و به بانک هم بدهکار باشی تا آقایان خودشان بیایند و پیگیر کارت شوند.علی‌محمد احمدی در خصوص عدم آسفالت جاده دسترسی واحدهایی که سرمایه‌گذار آنها غیربومی است، گفت: شما چون فلان آقا را نداری که برایت زنگ بزند و سفارش کند وضعیت اینگونه است.وی تصریح کرد:برای حل مشکل این سرمایه گذار معاون اقتصادی استانداری موظف است از واحدهایی مشابه این واحد بازدید و در صورت رعایت نشدن موضوع فضای سبز مشکل این واحد را هر چه سریعتر حل کند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع‌بندی سخنان خود در این نشست گفت: بعضی ها متوجه نیستند کشور در چه شرایطی است و مشکل فقر و بیکاری ندارند، آنها حتی نمی‌دانند فقر و بیکاری یعنی چه و جوانی که در به در دنبال شغل می‌گردد چه مشکلاتی دارد

وی عنوان کرد: مدیران باید دغدغه و حساسیت بیشتری برای ایجاد اشتغال و رفع موانع تولید داشته باشند، بارها گفته‌ام نیامدم در این استان زمان سپری کنم در جلسه‌ای که هستم مصوبات باید به نتیجه برسد و اگر مصوبات نتیجه‌ای نداشت فرصت زیادی برای دورهم بودن و دور میز نشستن ندارم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر در این جلسات و نشست‌ها حرص و جوش می‌خوریم به خاطر شرایط کشور و جوانان بیکاری است ما مسؤول هستیم که کار مردم را به پیش ببریم.

احمدی با بیان به اینکه در این استان مناسباتی وجود دارد که به توسعه استان کمک نمی کند ، گفت: بسیاری سوء استفاده‌ها، جابه‌جایی امکانات و تصمیم‌های بی‌ربط به خاطر همین مناسباتی است که اگر از روی دلسوزی بود الان جایگاه استان جایگاه دیگری بود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارها گفته‌ام و دوباره تأکید می‌کنم در جایگاه حقیقی افراد با کسی تعارفی ندارم همه جزییات را می‌دانم که کجا دلسوزی و کجا سنگ‌اندازی می‌شود، کجا توسعه استان برای مدیران دغدغه است و کجاها فلان مدیر و زیردستان مدیر  مردم را اذیت می‌کند.اگر در قبل این مسائل و موضوعات بوده حالا من اجازه نمی‌دهم.

احمدی با بیان اینکه ما 20 یا 30 شهرک صنعتی با 7 یا 8 هزار واحد نداریم بلکه 7 تا 8 شهرک با تعداد محدودیتی واحد تولیدی داریم، گفت: از وقت استراحت خودم می‌گذارم و از شهرک‌ها بازدید می‌کنم تا مشکل یک واحد حل شود.

وی بیان کرد: ارزش اینکه یک فرصت شغلی ایجاد و جوانی صاحب شغل شود بهتر از برگزاری صدها جلسه است لذا از مدیران می‌خواهم یا به جلسه نیایند و یا دغدغه ایجاد شغل و رفع موانع تولید را داشته باشند.همه وقت بگذاریم تا مسائل و مشکلات مردم حل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مردم خوشحال نمی‌شوند ما را در اخبار ببیند که جلسه‌ای بدون خروجی برگزار شده آنها زمانی از ما خوشحال می‌شوند که کارخانه‌ای فعال شده و نشستی دارای خروجی باشد.

وی با تأکید بر اینکه عزم خود را جزم کردم تا مطالبات مردم که خواست دولت و نظام است را پیگیری کنم، افزود: در مواردی اراده را در بین مدیران برای رفع مشکلات موجود نمی‌بینم، اگر مدیری حوصله نداشته و محدودیت و معذوریتی برای رفع مشکلات مردم دارد می‌تواند مسیر دیگری انتخاب کند.

 برچسب ها : ، ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: