کد مطلب: 25112       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان ساعت 7:27
نسخه چاپی
استاندار کهگیلویه و بویراحمد :

از همه مسائل پشت پرده باخبرم و می‌دانم مسؤولان به دنبال توجیه هستند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه به فضای شهری، در حیطه وظایف شهرداری و شورای شهر است اما می‌دانم عده‌ای به دنبال توجیه فضای نامناسب شهری، یاسوج هستند.

به گزارش بشارنیوز، علی‌محمد احمدی در نشست شورای برنامه‌ریزی که ظهر امروز برگزار شد، به وضعیت فضای شهری یاسوج اشاره کرد و با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی به صلاح نیست، گفت: اگر طرح آمایشی خوبی داشتیم وضعیت فضای سبز، ترافیک و فضای مسکونی و اداری خوبی داشتیم اما متاسفانه به دلیل کوتاهی، اهمال یا هر چیزی این اتفاق صورت نگرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آیندگان ما را به دلیل این فضا سرزنش خواهند کرد، گفت: اگر شهرداری از قبل طرح جامعی داشته آن را مورد بازنگری قرار دهد و اگر طرح جدیدی دارد آن را ارائه کند تا مشکلات فضای شهر یاسوج در طرح جدید رفع شود.

وی با اشاره به وجود صنوف آلاینده و مزاحم در شهر یاسوج گفت: برای صنوف آلاینده مکانی در نظر گرفته شود تا این صنوف جابه‌جا شود همانطور که برای عمده‌فروشان جایگاهی احداث شد که این واحدها جابه‌جا شوند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی باعث نابود شدن بخش کشاورزی استان شده است، گفت: توجه به فضا و منظر شهری از وظایف شهرداری و شورای شهر است.

احمدی با بیان اینکه راه و شهرسازی نسبت به مردم کم‌لطفی نکنند، افزود: از همه مسائل پشت پرده باخبرم و می‌دانم مسؤولان به دنبال توجیه هستند، به مسؤولان تقاضا می‌کنم منافع عمومی را با منافع قوم و دوست معامله نکنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واگذاری اراضی به طرح‌های گردشگری گفت: مواظب باشید کسی که از  بیت‌المال پول می‌گیرد آن را برای طرح مورد نظر هزینه کند و آن را هدر ندهد.

وی با اشاره به اختصاص مبلغ 67 میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری دوگنبدان و یاسوج گفت: طرح بازآفرینی شهر دهدشت مورد بررسی قرار گیرد تا طی نامه‌ای به سازمان مدیریت و برنامه، این شهر در اعتبارات بازآفرینی شهری نیز دیده شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: