کد مطلب: 26905       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ فروردين ساعت 4:54
نسخه چاپی

۱۰۶ واحد تولید استان سال گذشته فعال شد

معاون اقتصادی استانداری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: در سال گذشته ۱۰۶ واحد تولیدی استان که دچار مشکل، رکود و تعطیلی بود به چرخه تولید برگشت.

جعفر گوهرگانی اظهار داشت: سال ۹۷ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ۲۴۴ مصوبه داشت که ۱۴۷ مورد، معادل ۶۵ درصد آن عملی شد و بقیه در دست اجراست.
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد، این ستاد در طول سال گذشته ۵۷ جلسه برگزار کرده است که ۲۹ جلسه تخصصی آن در استانداری و بقیه در محل دستگاه های اجرایی، طرح های اقتصادی و یا بانک های عامل برگزار شده است.
گوهرگانی  با بیان اینکه، هیچ واحد تولیدی و اقتصادی نباید در سال رونق اقتصادی تعطیل شود، تاکید کرد: همه تلاش ها برای اجرای کامل مصوبات کارگروه تسهیل بکار گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه، در سیل اخیر ۲۰۰ واحد اقتصادی شامل مزارع پرورش ماهی، باغات، تفرجگاه‌ها و مکان‌های گردشگری دچار خسارت شدند، گفت: حتی یک ریال تسهیلات به واحدهای غیرمجاز خسارت ‌دیده پرداخت نخواهد شد.
معاون اقتصادی استانداری گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت  طی نامه‌ ای ۶ بندی با افزایش تفویض اختیارات به استان‌ها برای رفع مشکلات مختلف واحدهای اقتصادی تاکید داشته است. 
گوهرگانی با بیان اینکه از برنامه های جدی حوزه اقتصادی حمایت تمام عیار به تولید و اشتغال و واحدهای تولیدی است، گفت: این حمایت ها در صورتی که سرمایه‌ گذاران به تعهدات خود عمل کنند و به فکر اشتغال و تولید باشد خواهد بود.
معاون امور اقتصادی استانداری عنوان کرد: جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی، شهرستان‌ها و استان برگزار و امیدواریم با برنامه ‌ریزی صورت گرفته سال ۹۸ عملکرد بهتری نسبت به ۹۷ داشته باشیم.
گوهرگانی  بیان کرد: برای واحدهایی که در مسیر آب ‌راه و بستر رودخانه طرح گردشگری، طرح تولیدی، مزرعه پرورش ماهی و باغ احداث کردند، صورتجلسه خسارت سیل انجام نمی ‌شود و تسهیلاتی به این واحدها پرداخت نمی گردد چرا که همراهی با این واحدها به معنای کمک به تخلف است.
وی در خصوص خسارت سیل به واحدهای تولیدی استان گفت: هنوز تفکیکی در این خصوص صورت نگرفته اما ۲۰۰ مورد واحد اقتصادی در حوزه شیلات، باغات، احداث تفرجگاه‌ها و باغات گردشگری دچار خسارت شده‌اند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: