کد مطلب: 30172       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ آبان ساعت 3:36
نسخه چاپی

در وقف کوتاهی شده و فقط میراث خوار گذشتگانیم

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر وقف به معنای واقعی در جامعه انجام گیرد، تحولی همه جانبه در همه زمینه های فرهنگی، آسیب های اجتماعی و در کل جامعه به وجود می آید.ی پور گفت: اگر وقف به معنای واقعی در جامعه انجام گیرد، تحولی همه جانبه در همه زمینه های فرهنگی، آسیب های اجتماعی و در کل جامعه به وجود می آید.

بشارنیوز- به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سید نورالله جنتی پور» در همایش استانی « یاوران وقف » که در محل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه سه ماموریت قرآن و موقوفات قرآنی، احیای موقوفات و مدیریت بقاع متبرکه و امامزادگان را برعهده دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه، برگزاری این همایش را تجلیل از ایثار، گذشت و نوع دوستی دانست و گفت: وقف یک نهاد مردمی است که انسان های خیر لازم می دانند که دیگران را در سرمایه خود سهیم کنند.
حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور با اشاره به اینکه خداوند در قرآن از جهاد با نفس و جهاد با اموال تمجید می کند، اضافه کرد: وقف از مصادیق جهاد با اموال است.
جنتی پور یادآور شد: انسانی که خود را به جهان وصل نمی کند، قسمتی از اموال و سرمایه خود را به وقف می کند که تا همیشه این کار ماندگار بماند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه وقف یک بنیان خدمتگزار به اقشار مختلف جامعه بوده و محدود به قشر خاصی نیست، ادامه داد: افرادی وقف را منطبق با نیازهای روز جامعه انجام می دهند تا بتوانند نیازهای جامعه و افراد را برآورده کنند.
وی اذعان داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد به تناسب سایر زیرساخت ها آنچنان که باید و شاید به وقف توجه نشده و ما میراث خوار گذشتگان هستیم.
سید نورالله جنتی پور اضافه کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد به تناسب استعداد و توان مالی موقوفات خوبی وجود دارد، ولی این موقوفات بیشتر جنبه انتفاعی دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه در این استان موقوفه منفعتی که درآمد آن بتواند باری از مشکلات را بردارد وجود ندارد، اظهار داشت: تنها موقوفه ۶ هکتاری مرحوم طاهری در میدان هفت تیر یاسوج برای خدمت به هم استانی ها، برکات خوبی داشته و مستمندان در دورترین نقطه استان از محل آن بهره مند می شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر وقف به معنای واقعی در جامعه انجام گیرد، تحولی همه جانبه در همه زمینه های فرهنگی، آسیب های اجتماعی و در کل جامعه به وجود می آید.
جنتی پور ضمن تمجید از فعالیت اصحاب رسانه و صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ترویج فرهنگ وقف، گفت: اصحاب رسانه و صدا و سیما قلم خود را وقف ترویج فرهنگ غنی دین اسلام و ترویج سنت های حسنه اسلامی کرده اند.
 
 برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: