کد مطلب: 29846       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر ساعت 5:06
نسخه چاپی
در دیدار صمیمی جمعی از وکلای دادگستری با رئیس دادگستری استان مطرح شد:

وکلا و قضات رقیب هم نیستند بلکه همکار و مکمل همدیگرند

نگین تاجی در این نشست یادآور شد: وکلا و کارشناسان رقیب قضات نیستند بلکه همکارند و وجود آنها موجب کاهش آمار موجودی پرونده ها و همچنین کاهش خطای قضات در احکام می شود.

بشارنیوز- تعدادی از وکلای کانون و مشاوران قوه قضائیه در دفتر رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد جناب دکتر حسن نگین تاجی دیداری مختصر و مشروح برگزار کردند.

به گزارش بشارنیوز، در این نشست ضمن تبریک انتصاب و همچنین تشکر از جناب نیک مرام رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد به نقطه نظرات خود پیرامون آسیب های پیرامون فعالیت وکلا و قضات پرداختند.

در ابتدای این نشست دوستانه رئیس کل دادگستری استان ضمن ایراد خیر مقدم به وکلای حاضر، از آنان خواست این نشست ها جهت ارتباط و همفکری بشتر ادامه داشته باشد، سپس رئیس دادگاههای عمومی و انقلاب به صورت شفاف و صادقانه به چند مورد از ایراداتی که به وی گزارش شده بود اشاره کرد.

در ادامه نشست، وکلا و مشاوران درمورد مشکلات، راهکارها و پیشنهادات به بحث و تبادل نظر پرداختند و در پایان رئیس کل دادگستری استان با پیشنهاد تشکیل کمیته یا گروه مشترک و عدم بازرسی وکلا در مبادی ورودی مجتمع های قضایی و همچنین با فاصله زمانی در اختیار گذاشتن یک باب اتاق در مجتمع های قضایی برای استراحت وکلا و کارشناسان موافقت و در مورد همراه داشتن گوشی همراه توسط وکلا اعلام فرمود: متعاقبا بهد از بررسی موضوع در سایر استان ها تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

باید گفت در مجموع وکلای حاضر در جلسه با جو آرامی که در دادگستری به وجود آمده است، معتقدند آقای نگین تاجی از انسان های شریف، حقوق دان مبرز و اخلاق محور می باشند که معتقد به رویکرد تعاملی بین قضات و و کلای دادگستری هستند.

نگین تاجی در این نشست یادآور شد: وکلا و کارشناسان رقیب قضات نیستند بلکه همکارند و وجود آنها موجب کاهش آمار موجودی پرونده ها و همچنین کاهش خطای قضات در احکام می شود.

در پایان این نشست موارد مهم دیگری به بحث و تبادل نظر گذاشته شد، از جمله نحوه رفتار و برخورد قضات و کارکنان دادگاهها و دادگستری با وکلا، نحوه صدور قرارها و احکام توسط دادگاهها و سایر موارد، که قرار شد در کمیته مشترک به صورت مفصل تر مورد بررسی قرار گیرند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: