کد مطلب: 23897       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد ساعت 1:07
نسخه چاپی
مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد

پرداخت یارانه به سایت‌های خبری در مناطق محروم/نمایندگی خبرگزاری‌ها به دنبال پروانه استانی باشند

مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در مناطق محروم به سایت‌های خبری همچون نشریات یارانه پرداخت می‌شود، گفت: اگر در استان ما چنین کاری انجام نمی‌شود به دلیل این است که در سایت خود را در سامانه ثبت نمی‌کنند.

 رضا دهبانی‌پور در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که با حضور همه خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد در محل سالن همایش‌های اداره‌کل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با تبریک این روز اظهار کرد: رسانه امنیت می‌خواند و از استاندار تقاضا می‌کنم مشکل برخی از اصحاب رسانه را به دلیل شکایت‌ها برطرف کنند و آن جایی که حق مردم ضایع نشده و فقط مدیری رنجیده شده این مشکل برطرف شود.

مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: گاهی ممکن است رسانه‌ها خطایی داشته باشند اما مدیر می‌تواند سعه صدر داشته باشد و دست از شکایت بردارد.

وی گفت: اول سال ۹۳ در استان فقط یک پایگاه خبری داشتیم که ثبت در سامانه انجام و مجوزها صادر شد که اکنون ۷۱ سایت خبری مجوزدار داریم و ۱۱ مورد در لیست و آماده طرح در هیات نظارت کشور داریم.

دهبانی‌پور یادآور شد: مجوز دار شدن به معمای مسوولیت دار شدن است که اگر کسی دنبال مجوز نباشد نمی‌توانیم در دادگاه از آن‌ها حمایت کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد نشریات و خبرگزاری‌ها افزایش چشمگیری یافته است از نمایندگی خبرگزاری‌های کشوری که تعداد آن ها در استان ۱۵ خبرگزاری است درخواست کرد باید تا هر چه زودتر پروانه استانی خود را ارائه کنند.

دهبانی‌پور به لزوم بیمه خبرنگاران اشاره کرد و گفت: باید مدیران رسانه‌ها در استان خبرنگاران خود را بیمه کنند و اگر نشد با ثبت نام در صندوق بیمه هنرمندان خودشان را بیمه کنند.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم به سایت‌های خبری همچون نشریات یارانه پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: اگر در استان ما چنین کاری انجام نمی‌شود به دلیل این است که در سایت خود را در سامانه ثبت نمی‌کنند.

 برچسب ها : روز خبرنگار ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: