کد مطلب: 25772       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ بهمن ساعت 4:18
نسخه چاپی
به مناسبت دهه فجر در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی شد

۸۳ پروژه عمرانی و اقتصادی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ششمین روز از دهه فجر ۸۳ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: اعتبارات این تعداد طرح و پروژه را افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بیان کرد.

علی محمد احمدی گفت: این طرح ها و پروژه ها در راستای تداوم خدمات ۴۰ ساله انقلاب و نظام، هدیه دیگر انقلاب به مردم این شهرستان است. 
استاندار در آیین کلنگ زنی طرح گاز رسانی به ۲۵ روستای منطقه تنگ سرخ و روستاهای منطقه دلی خمسیر با یکهزار و ۷۷۴ خانوار و اعتبار ۱۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال، گفت: طرح ها و پروژه های اقتصادی و عمرانی این شهرستان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ شغل بطور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند.
احمدی ابراز داشت از مجموع پروژه ها و طرح های شهرستان بویراحمد، تعداد ۵۹ پروژه با اعتبار یکهزار و ۲۴۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۲۱ نفر در بخش عمرانی است.
به گفته استاندار از مجموع پروژه های عمرانی، ۴۶ پروژه با اعتبار ۸۳۴ میلیارد ریال افتتاحی و ۱۳ پروژه با اعتبار ۴۰۸ میلیارد ریال کلنگ زنی می باشد.
احمدی ابراز داشت: از مجموع پروژه ها ۲۴ طرح با اعتباری بیش از یکهزار و ۲۵۹ میلیارد ریال در بخش اقتصادی است.
استاندار بیان کرد: از این تعداد ۱۷ طرح افتتاحی و هفت طرح کلنگ زنی می باشد.
وی، بهسازی و آسفالت راه های روستایی با اعتبار ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، کمپ اسکان یاسوج با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال، بهسازی جاده سیمان -بی خاتونین با ۲۱ میلیار ریال، بازسازی و توسعه بخشی از شبکه آب شرب شهر یاسوج و روستاهای اقماری با اعتبار ۸۰ میلیار ریال را از طرح های افتتاحی برشمرد.
احمدی، توسعه برق در منطق کاشانی و طالقانی یاسوج با ۱۱ میلیارد ریال، بازسازی و توسعه آب شرب چیتاب با ۱۵ میلیارد ریال و ساختمان اداری کمیته امداد امام (ره) با ۷۰ میلیارد ریال را از جمله طرح های افتتاحی نام برد. 
استاندار، مدرسه ۹ کلاسه مسکن مهر سروک با اعتبار۲۰ میلیارد ریال، مدرسه ابتدایی شش کلاسه شهید موسوی سپیدار با هشت میلیارد ریال، لکه گیری و روکش آسفالت یاسوج- سپیدار با اعتبار۱۱ میلیارد ریال، ۴۰ هکتار آبیاری قطره ای، ۲ سالن ورزشی دانش آموزی در مارگون و نقارخانه با ۲۲ میلیارد ریال، خدمات شهری مادوان با ۱۳ میلیارد ریال از طرح ها و پروژه های افتتاحی برشمرد.
احمدی، افتتاح ۷۵۱ واحد مسکن مهر در یاسوج با ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار را از دیگر پروژه های افتتاحی شهرستان بویراحمد عنوان کرد.
استاندار، کارخانه آریا شیمی نوتاش یاسوج با سرمایه ‌گذاری ۸۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی  ۲۰ نفر و تولید کننده متیل استات خام وغلیظ، اتیل استات، بوتیل استات، ایزوبوتیل استات و متیلات را از طر ح های افتتاحی بیان کرد. 
وی، روشنایی مسیر سه راهی دشتروم به تنگاری با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، ایمن سازی خروجی شهر یاسوج- تل خسرو- پلیس راه با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، سه پروژه جاده عشایری با اعتبار۹ میلیارد ریال و چندین پروژه ساماندهی گلزار شهدا از جمله طرح ها و پروژه های کلنگ زنی اعلام کرد.
استاندار گفت: طرح گاز رسانی به ۲۵ روستای منطقه تنگ سرخ و روستاهای منطقه دلی خمسیر با  یکهزار و ۷۴۴ خانوار و اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال از مهمترین طرح های کلنگ زنی است. 
احمدی در آیین کلنگ زنی طرح گاز رسانی روستایی در مسجد روستای تنگ سرخ با بیان اینکه، همه تلاش ها بر افتتاح طرح ها و پروژه ها می باشد تا کلنگ زنی ها، گفت: در بخش طرح ها و پروژه های در حال اجرا هم سعی بر این است، آنهایی که پیشرفت فیزیکی بالا و در زندگی مردم تاثیر زیادی دارند، افتتاح شوند.
وی تصریح کرد: دهه مبارک فجر فرصت ارزشمندی است تا دستاوردها و خدمات چهل ساله انقلاب اسلامی تبیین شود و باید از این فرصت نهایت بهره برداری را به عمل آورد.
استاندار تاکید کرد: مسئولین استانی و شهرستانی به مناطق مختلف سرکشی کنند و از نزدیک مشکلات مردم را از زبان خودشان بشنوند و نسبت به رفع آنها برنامه ریزی و اقدام نمایند.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: