کد مطلب: 27450       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت 6:20
نسخه چاپی

پلمپ کیوسک های بدون مجوز

کیوسک های غیرمجاز در سطح اماکن عمومی به ویژه در اطراف مدارس با دستور دستگاه قضایی در اسرع وقت نسبت به پلمپ و جمع آوری آنها اقدام خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد بر ضرورت نظارت بیشتر و دقیق تر در زمینه صدور مجوز کیوسک های موجود در سطح شهرهای استان به ویژه شهر یاسوج تاکید کرد.
سید محمد کاظم نظری در نشست روز یکشنبه مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس گزارش های رسیده بخش عمده ای از دکه های موجود در سطح شهر یاسوج فاقد مجوز هستند و حتی برخی از آنها اقدام به فروش و توزیع برخی اقلام غیر بهداشتی و افیونی می کنند.
وی با تاکید بر اینکه سلامتی مردم و شهروندان تعارف بردار نیست، گفت: برخی از این دکه ها ظرف سالهای گذشته در سایه ارتباطات و نزدیکی های قومیتی و به شکل غیرقانونی مشغول فعالیت شده اند که باید بدون کمترین مماشات با آنها برخورد شود.
وی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر با هماهنگی دستگاه قضایی ، دانشگاه علوم پزشکی و شورای مبارزه با مواد مخدر استان نسبت به پلمپ و جمع آوری کیوسک های غیرمجاز اقدام کنند.
نظری همچنین نسبت به بروز برخی آسیب ها و جرائم در خوابگاه های خودگردان دانشجویی نیز هشدار داد و گفت: آمارها و بررسی ها حکایت از وضعیت نامناسب این خوابگاه ها دارد.
وی با بیان اینکه در برخی از این خوابگاه ها افراد غیردانشجو نیز سکونت دارند و دربرخی موارد مرتکب جرایمی می شوند، افزود: وقتی ملاک و معیار این خوابگاه ها کسب درآمد باشد و نظارت ها نیز کمرنگ، بروز چنین مشکلاتی دور از انتظار نخواهد بود.
نظری تصریح کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد همچنان در زمینه بسیاری از شاخص های امنیتی در رتبه های نخست کشور است و در حوزه گرایش به مواد مخدر و یا سن اعتیاد به نسبت میانگین کشوری وضعیت مناسب تری دارد.
وی بیان کرد: البته این به معنای کمرنگ کردن فعالیت ها و اقدام ها نیست و کسب این رتبه ها و شاخص های مناسب تا حدود زیادی نتیجه عملکرد مطلوب دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی ، قضایی، نظامی و انتظامی است.
نظری تاکید کرد: وضعیت کهگیلویه و بویراحمد در زمینه استفاده از مواد مخدر در جامعه رو به بهبود بوده به گونه ای که ضریب شیوع اعتیاد در این استان 2 درصد بوده که کمتر از میانگین کشوری است و جزء استان های پاک محسوب می شود.
وی همچنین بر توسعه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی متناسب با نیازهای جوانان و ایجاد نشاط، امید و پویایی اجتماعی و فرهنگی با رویکردهای منطقه ای به ویژه در مناطق آسیب زا نیز تاکید کرد.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: