کد مطلب: 30846       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر ساعت 8:00
نسخه چاپی
در شورای شهر یاسوج مطرح شد

کاش بجای پشت صندلی گرم شورا نشستن، مشکل دانش آموزانی که تازانو در گل و لای فرو می روند را حل کنیم

نشست هفتگی شورای شهر یاسوج بعد از هفته ها تعطیلی برگزار شد.

نشست اعضای شورای شهر یاسوج بعد از هفته ها تعطیلی برگزار شد.
به گزارش بشارنیوز، این نشست که با حضور اکثریت اعضای شورای شهر برگزار شد، چند مصوبه در پی داشت.
از جمله موضوعات مورد گفت و گو در این نشست دو ساعته، تعیین تکلیف بازارچه ماهی شهر یاسوج بود که بعد از مدت ها بلاتکلیفی چندین متقاضی برای راه اندازی آن پیدا شده، اما اعضا واگذاری این بازارچه را بدون برگزاری مزایده غیرقانونی دانسته و خواستار تعیین تکلیف آن بطور قانونی و از طریق مزایده شدند.
رئیس شورای شهر یاسوج با اشاره به این مطلب گفت: از بین متقاضیان دایر کردن بازارچه ماهی شهر یاسوج، یکی از این درخواست ها را به مصلحت شهر دیدیم و امیدواریم هر چه زودتر شاهد برپایی آن باشیم.
مسعود خوبانی افزود: بعد از یکسال بلاتکلیفی و تعطیلی این بازارچه و ناراحتی شهروندان، یکی از متقاضیان با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان می خواهند اقدام به سرمایه گذاری کرده و با طرح آن در کمیسیون امید است با ایشان موافقت شده و هر چه زودتر این مورد حل شود.

لازم به ذکر است اکثر حاضرین در این نشست خواستار واگذاری آن از طریق آگهی مزایده بوده و عنوان داشتند؛ برای اینکه شک و شبهه ای وجود نداشته باشد و با قیمت خوبی این کار صورت گیرد، بهترین راه شفاف سازی اقدام از طریق مزایده است تا همه شهروندان امکان شرکت در این کار و سرمایه گذاری را به طور یکسان داشته باشند.
خوبانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی بازدید کوتاهی که به همراه دیگر اعضای شورای شهر از برخی مناطق شهر داشتیم متوجه نارسایی های زیادی شدیم و بخاطر فعالیت چند ساله در شورا و نادیده ماندن این نارسایی ها متاسف شدم.
وی تاکید کرد: بهتر بود در این مدت خدمت در شورای شهر بیشتر از جاهای مختلف شهر بازدید داشتیم و بجای نشستن پشت صندلی های شورا و منتظر درخواست های مردمی و نامه های روتین ماندن، به میان مردم رفته از جاهای مختلف شهر بازدید می کردیم.
وی افزود: هنوز جاهای زیادی از شهر وجود دارد که نه جدول کشی شده اند و نه آسفالت دارند، در برخی مناطق دانش آموزان برای رسیدن به مدرسه تا زانو در گل و لای فرو می روند و ما در شورا روی صندلی های خود نشسته ایم.
وی اضافه کرد: از مدیریت تا پایه در شهرداری یاسوج نیاز به اصلاحات ساختاری دارد زیرا رخوت و سستی در بین کارمنان بسیار است و همین امر سبب شده است خدمات دهی به مردم در مناطق مختلف شهر کم شود.
هدایت اکبری از دیگر اعضای شورای شهر در این نشست گفت: هرگونه واگذاری در هر مورد باید در شورا مطرح شده، در کمیسون ها بررسی و از طریق آگهی واگذار شود نه اینکه دست فردی را بگیریم و به شهرداری ببریم و بگوییم فلان طرح را بصورت انحصاری شما انجام دهید.
وی تاکید کرد: انحصارگرایی را تمام کنیم و به فکر مردم باشیم و مواظب باشیم همه با یک چشم دیده شوند.
وی اضافه کرد: مورد داشتیم با فشار و اعمال رابطه در مجموعه شهرداری، فردی را مجبور کردند از کاری که به او واگذار شده بود بازدارند و به دیگری واگذار کنند و این امر خلاف قانون است و باید جلوی آن گرفته شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: