کد مطلب: 8377       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي ساعت 10:55
نسخه چاپی

کهگیلویه و بویراحمد موفق در جذب اعتبارات مازاد علاوه بر اعتبارات تکلیفی در بحث احداث حوزه‌ها

رئیس حوزه‌های علمیه کهگیلویه وبویراحمد:امیدواریم با همکاری مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان‌ها به ویژه نماینده پرتلاش گچساران و باشت شاهد جذب اعتبارات و احیای احداث حوزه‌های علیمه در استان باشیم.

به گزارش بشارنیوز:

حجت‌الاسلام محمد پایدار در پاسخ یه سوالی مبنی بر میزان اعتبارات حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد در سال 93 اظهار کرد: بخشی از اعتبارات حوزه‌ها تکلیفی بوده که استان ملزم به رعایت ضوابط برای پرداخت آن است.

وی افزود: بخش دیگری از اعتبارات حوزه‌ها نیز از محل مازاد منابع استانی تأمین می‌شود.

رئیس حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که همکاری مسئولان استان در ادوار مختلف برای کمک به حوزه‌ها مطلوب بوده است، گفت: با توجه به محدودیت منابع استانداران، نمایندگان مجلس و فرمانداران شهرستان‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد همکاری‌های قابل قبولی در این خصوص داشته‌اند.

پایدار ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد تاکنون از جمله استان‌های موفق در جذب اعتبارات مازاد علاوه بر اعتبارات تکلیفی در بحث احداث حوزه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان‌ها به ویژه نماینده پرتلاش گچساران و باشت شاهد جذب اعتبارات و احیای احداث حوزه‌های علیمه در استان باشیم.

وی با بیان این‌که اعتبار تخصیص یافته و موجود برای احداث حوزه علمیه امام صادق (ع) گچساران افزون بر 10 میلیارد ریال است، افزود: افزون بر 30 میلیارد ریال برای تکمیل این حوزه پیش‌بینی شده است.

رئیس حوزه‌های علمیه‌های کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر گسترش فضاهای آموزشی حوزوی در این استان عنوان کرد: هر ساله حدود 700 شرکت‌کننده در آزمون‌های حوزوی استان شرکت می‌کنند که به دلیل کمبود فضای آموزشی تنها قادر به جذب و پذیرش یک‌سوم از این افراد هستیم.

پایدار اظهار امیدوای کرد که با تلاش مسئولان و نگاه ویژه به بحث حوزه‌ها و مراکز مذهبی در کهگیلویه و بویراحمد شاهد پذیرش بیشتر در نتیجه ترویج فرهنگ دینی و مذهبی در جامعه باشیم


فارس

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: