کد مطلب: 27393       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت 8:08
نسخه چاپی
هشدار هواشناسی:

کوهنوردان، عشایر و دامداران از صعود به ارتفاعات خودداری کنند

اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با انتشار اخطاریه ای از کوهنوردان و دامداران استان خواست از صعود به ارتفاعات تا چهارشنبه هفته آینده به سبب وقوع صاعقه و رگبار ورعدوبرق در آن مناطق خود داری کنند.

ولی بهره مند اظهار داشت: کوهنوردان، طبیعت گردان، عشایر و دامداران به دلیل وقوع صاعقه و رگبار و رعدوبرق از اسکان در حاشیه رودخانه ها و صعود به ارتفاعات طی ساعات بعداظهر و اوایل شب تا چهارشنبه هفته آینده خوداری کنند.
وی افزود: روز گذشته یک کوهنورد و یک نفر دامدار در ارتفاعات شهرستان بویراحمد دچار صاعقه زدگی شدند که یکی از آنان جان خود را از دست داد.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: روزهای اول هفته آینده در ساعاتی از بعد از ظهر تا اوایل شب به سبب وقوع ناپایداری های موقت جوی شاهد افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم بود.
وی عنوان کرد: ظرف 24 ساعت گذشته گرمترین و سردترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد درجه سانتی گراد به ترتیب امامزاده جعفر با دمای 38.4 و سی سخت با دمای 9.6 درجه سانتی گراد بوده اند.
دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی 97و 98 از نظر میانگین بارندگی استان ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرده است.
سال هایی که کمتر از میانگین بلند مدت در منطقه ای باران ببارد را خشکسالی و بیشتر از این میانگین را ترسالی می خوانند.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.


ایرنا
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: