کد مطلب: 27030       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين ساعت 4:48
نسخه چاپی
معاون توسعه و عمران امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

کوچ زود هنگام عشایر استان غیرقانونی است

کوچ زود هنگام عشایر کهگیلویه و بویراحمد به مناطق ییلاقی آغاز شده و اراده‌ای برای جلوگیری از این کوچ غیر قانونی با وجود وضعیت مساعد آب و علوفه در مناطق قشلاقی وجود ندارد.

به طور حتم با کوچ زودهنگام عشایر شاهد چرای بی رویه دام‌ها خواهیم بود که عشایر بدون توجه به ضوابط چرا احشام خود را در مراتع رها ساخته و پوشش گیاهی منطقه را از بین می‌برند و باید به دلیل این بی تدبیری مسئولان و متولیان امر خسارات فراوانی به مراتع و مزارع کشاورزی وارد شود.

کوچ زود هنگام عشایر استان در حالی آغاز شده که زمان قانونی کوچ 15 اردیبهشت ماه و حضور زودتر از 20 اردیبهشت ماه در مناطق ییلاقی غیر قانونی بوده و مشمول برخورد و جریمه می‌شود.

معاون توسعه و عمران امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با داشتن یک میلیون رأس دام، 46 هزار هکتار عرصه زراعی و تولید بیش از 50 درصد گوشت قرمز مورد نیاز بازار استان نقش موثری در اقتصاد منطقه برعهده دارند.

بهمن آزادی اظهار داشت: 11 هزار خانوار عشایری در این استان وجود دارد که سالانه بیش از یک هزار و 650  تن گوشت، 26 هزار تن شیر و 35 درصد صنایع دستی استان توسط جامعه عشایری تولید می‌شود.

وی زمان کوچ عشایر به مناطق ییلاقی را 15 اردیبهشت ماه اعلام کرد و افزود: کوچ زودتر از وعد مشخص شده غیر قانونی بوده و به طور حتم باید با آنان برخورد شود.برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: