کد مطلب: 28319       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير ساعت 7:15
نسخه چاپی
معاون فنی اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

۱۲ گونه جانوری استان در معرض تهدید و انقراض

معاون فنی اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲ گونه جانوری این استان در معرض تهدید و انقراض قرار دارند.

جمشید عبدی‌پور اظهار داشت:  12 گونه جانوری این استان از جمله پلنگ، کبگ دری، عقلاب طلایی، شاهین، بحری، کرکس مصری، دلیجه  در معرض تهدید و انقراض قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت از مناطق تحت مدیریت با هدف حفظ تنوع زیستی مهمترین برنامه محیط زیست دانست و عنوان کرد: از یک هزار و256 گونه مهره‌دار در کشور 300 گونه در این استان زندگی می‌کنند.

عبدی‌پور ابراز کرد: در برنامه ششم توسعه و در بخشی از ماده 38 قانون، بحث تهیه و اجرای برنامه‌های عمل گونه‌های در معرض تهدید و انقراض جانوری حیات وحش کشور را داریم که براساس آن مکلف هستیم یک برنامه پنج ساله را تهیه و اجرا کنیم.

معاون فنی اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به اسن سوال خبرنگار تسنیم که چند گونه گیاهی در استان در معرض انقراض و تهدید است، ادامه داد: دو هزار و 160 گونه گیاهی در استان داریم که هنوز اطلاعات دقیقی در زمینه تهدید و انقراض این گونه‌ها نداریم.

عبدی‌پور با بیان اینکه 40 گونه گیاهی مختص کهگیلویه و بویراحمد داریم، افزود: 475 گونه گیاهی دارویی در نقاط مختلف استان رشد می‌کنند که این مهم به عنوان یک سرمایه ارزشمند محسوب می‌شود.


تسنیم
برچسب ها : ,

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما: