کد مطلب: 23562       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ شنبه ۶ مرداد ساعت 12:33
نسخه چاپی

جمعه آتشبار برای جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

علت آتش سوزی ها سهل انگاری در روشن کردن آتش از سوی گردشگرانی که برای تفریح به دامان طبیعت می روند، بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از مهر 6 فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان طی روز جمعه خبر داد.

به گزارش بشار نیوز، عزت الله بهشتی فرد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد آتش سوزی 5 فقره در شهرستان بویراحمد و یک فقره در بخش مرکزی کهگیلویه بوده است.

وی اظهارکرد: آتش سوزی ها در جنگلها و مراتع مناطق "دایه پیرو"ارتفاعات مشرف بر آبشار یاسوج، "پریکدان"،"تلخدان" و "امیرآباد"دهستان دشتروم و"دلی بجک"شهرستان بویراحمد و بخش مرکزی دهدشت شهرستان کهگیلویه رخ داده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این آتش سوزی ها با کمک و همکاری مطلوب نیروهای مردم به موقع مهار شدند. 

بهشتی فرد در خصوص علت این آتش سوزی ها تصریح کرد: علت آتش سوزی ها سهل انگاری  در روشن کردن آتش از سوی گردشگرانی که برای تفریح به دامان طبیعت می روند، بوده است.

وی از مردم و گردشگران خواست تا قبل از ترک محل از سرد و خاموش بودن آتش روشن شده خود مطمئن شوند.

وی ادامه داد: بیشترین آتش سوزی ها در روزهای تعطیلی بخصوص روزهای جمعه که گردشگران به دامان طبیعت می روند، رخ می دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص میزان خسارات وارده اضافه کرد: هنوز میزان خسارات وارده بصورت دقیق مشخص نیست اما طبق گزارشات اولیه در پی این آتش سوزی ها  5 هکتار از ارتفاعات مشرف بر "آبشار" یاسوج،  5 هکتار ارتفاعات سادات مشهدی بخش مرکزی دهدشت طعمه حریق شد. میزان خسارات پریکدان، تلخدان، امیرآباد و دلی بجک سپیدار دفعلا مشخص نیست.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: