کد مطلب: 23720       
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ مرداد ساعت 3:01
نسخه چاپی

طرح دوست علمی در یاسوج آغاز شد

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح دوست علمی و آموزش‌ های برون مدرسه ‌ای به همت این بنیاد امروز یکشنبه در شهر یاسوج مرکز استان آغاز شد و به مدت سه روز نیز ادامه دارد.

سید حمدالله اکوانی در آیین افتتاح این طرح در دبیرستان نمونه دولتی یادگار امام (ره) یاسوج هدف از اجرای آن را کمک به توسعه فرهنگ خلاقیت و کارافرینی در آموزش های برون مدرسه ای اعلام کرد.
وی اظهار داشت: نظام آموزشی با وجود داشتن دستاوردهای گسترده فاقد 2 عنصر مهم خلاقیت و هدایت دانش آموزان و دانشجویان به سوی کارآفرینی است.
اکوانی افزود: 40 دانش‏ آموز مقطع تحصیلی متوسطه دوم شرکت کننده در این طرح زیرنظر استادان برجسته با سرفصل‌ های مرتبط با خلاقیت و کارآفرینی آشنا می‌ شوند.
رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استادان طرح از بین نخبگان و فرهیختگان این استان و توسط بنیاد نخبگان استان انتخاب شده اند.
اکوانی عنوان کرد: دانش آموزان شرکت کننده در این طرح علاوه بر حضور در کارگاه ها و دوره های آموزشی در برنامه‌ های جانبی شامل رقابت های ورزشی، امور تفریحی و کلاس ‌های فرهنگی - معرفتی نیز حضور می یابند.
وی ابراز داشت: شرکت کنندگان در این طرح به عنوان سفیران بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد آموخته های خود را به دوستان، همسالان و اعضای خانواده خود انتقال می دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تفکر خلاق لازمه رشد دانش‌ آموزان است و در این طرح دانش‌ آموزان استان با مفاهیم چگونه اندیشیدن، هوش هیجانی، هوش اجتماعی، تصمیم ‌گیری و حل مسأله، ایده‌ پردازی، تفکر نقادانه، خلاقیت و کارآفرینی آشنا می‌ شوند.
هادی زارع پور اظهار داشت: دانش‌ آموزان کهگیلویه و بویراحمد در کنار کسب دانش و آموزش‌ های درون مدرسه‌ ای بهتر است به فراگیری مهارت‌ های برون مدرسه‌ ای نیز بپردازند.
افزون بر 153 هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.
 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نام:

نظر شما:


 

کد امنیتی: