یک عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد:
احمدی نماینده دولتی است که همه برای پیروزی اش تلاش کردیم،پس انتظار داریم

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اصلاح طلبان استان برای تعامل با استاندار آماده هستند .

سیدضیاالدین رضاتوفیقی در نشست با خبرنگاران افزود: در انتصاب استاندار با اصلاح طلبان استان مشورتی صورت نگرفت در آن بیانیه اصلاح طلبان در تقابل با استاندار نبود و تنها انتقاد از روند انتخاب بود و اینکه به آقای رئیس جمهور بگویند استان دارای پتانسیل هایی است و شورای هماهنگی و ستادها باید دیده می شدند و با آنها مشورت می شد. 

وی بیان کرد: در همان بیانیه هم تاکید شد که ما هیچ پیش داوری نسبت به استاندار نداریم و منتظریم برنامه ها و عملکرد ایشان را ببینیم و این صحبت به این معنا نبود که بعدا بعضی از رسانه ها با شکل خاصی موضوع را مطرح کردند. به طور کلی اصلاح طلبان استان دنبال تعامل با استاندار هستند. 

این عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دعوت استاندار از اعضای ستاد روحانی خاطرنشان کرد: چندی پیش از طریق معاون سیاسی استاندار برای دیدار اعضای ستاد با آقای استاندار با بنده به عنوان رئیس ستاد آقای روحانی در استان تماس گرفته شد. آن موضوع همزمان شد با ایام تاسوعا و عاشورا، اما چند روز بعد به آقای محمدی پاسخ دادم که بچه های ستاد آماده دیدار و گفت و گو هستند. بعد هم سفرهای شهرستانی آقای استاندار پیش آمد و بعد هم من تهران بودم. اما در مجموع 11 روز از آن درخواست می گذرد. در نتیجه احتمالا آقای استاندار فرصت پیدا نکردند و قرار شد آقای محمدی سه روز قبل از دیدار به بنده اطلاع بدهند که بتوانیم اعضای ستادها و روسای ستادهای شهرستان را دعوت کنم که ببینیم جناب دکتر احمدی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد چه برنامه ای دارند و با چه روشی و نیروهایی قرار است این برنامه ها را اجرا کنند. 

رضا توفیقی تصریح کرد: اگر می خواهند ما هم نظری داشتیم نسبت به برنامه ایشان حتما دریغ نخواهیم کرد. اگر کمک و مشورت خواستند مشورت می دهیم. استاندار نماینده دولتی هستند که ما برای آن تلاش کردیم و به آن رای دادیم. اکثریت مردم استان به روحانی رای دادند پس مردم استان انتظار دارند که از مواهب و اعتبارات و امکانات ملی بیش از پیش بهره مند شوند و برای این استان قدمی به جلو برداشه شود. 

وی ادامه داد: انتظار داریم استاندار برنامه خود را به مردم، اصلاح طلبان و حتی اصولگرایان هم بگوید. همه جریانات و گروهها می توانند نظرات خود را نسبت به برنامه های آقای استاندار راجع به توسعه استان بگویند. تا حجت کافی برای تقابل نداشته باشیم، فعلاً با آقای استاندار تقابل نمی‌کنیم. 

رئیس ستاد روحانی در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ستاد آقای روحانی یا شورای هماهنگی در تهران و استان و یا با آقای روحانی برای تعیین استاندار هیچ جلسه ای نداشته اند و آن را تکذیب می کنم. تا زمانی که استاندار تعیین شد ما اصلاح طلبان هیچ گونه برنامه ای برای جایگزینی آقای خادمی نداشتیم و ما فکر می کردیم آقای خادمی (استاندار سابق) مدت دیگری بماند. 

رضا توفیقی در خصوص دعوت از احزاب از سوی استاندار تاکید کرد: مساله تنها این بود که ما فرصت تصمیم گیری و رای گیری بین خودمان نداشتیم چون باید شورای اصلاح طلبان تصمیم بگیرد، برنامه ها‌ی پیشنهادی به استاندار هم تهیه نشده بود و در واقع مشکلی با حضور اصولگرایان نداشتیم البته از سوی کسانی که تصمیم گیری کردند و این جلسه را تشکیل دادند کمی هم کج سلیقگی شد. 

وی در خصوص برخی مواضع استاندار بیان کرد: بعضی حرفهای استاندار را باید همه از آن استقبال کنند. مثلا همین که با قوم گرایی مقابله می کنند قابل تقدیر است. بیش از هر کسی اصلاح طلبان از آن استقبال می کنند. ما دو جناح اصولگرایی و اصلاح طلبی داریم که صرفا تفاوت دیدگاه است اما مرزبندی قومی و قبیله ای باعث عقب ماندگی خواهد شد و هر کس به آن دامن بزند پوپولیست است و قصد عوام فریبی دارد و بنابراین مرز بندی های قومی گرایی را قبل نداریم. 

این فعال سیاسی اصلاح طلب کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۸ سال دولت نهم و دهم که در دست اصولگرایان بود. ما مطلقا نرفتیم بگوییم ما هم مطالبه داریم حتی در آن هشت سال ما در و دروازه استانداری را هم ندیدیم اما الان اصولگرایان سهم خواهی می کنند! ما می گوییم شما مطالبه گری کنید اما انصاف را هم رعایت کنید. وحدت مجموعه اصلاح طلبان در استان کهگیلویه و بویراحمد و اینکه همه در یک ستاد جمع شدند موجب افزایش آرا آقای روحانی در استان شد. راى روحانى اکثریت بود و رشد ۴۵ درصدى داشت. 

رضا توفیقی افزود: متاسفم وقتی آقای خادمی(استاندار سابق) اینجا بود برخی ها تعریف و تمجید می کردند و حالا پس از رفتنش بد و بیراه می گویند. او برای استان زحمت کشید و نقد به او مثل همه مدیران وارد است اما تخطئه و تخریب را نمی پذیریم. آقای خادمی اصلاح طلب، نجیب، توانمند و توسعه گرا بود و تمام توان خود را برای توسعه استان به کار برد. 

وی تصریح کرد: باوجود وعده های داده شده، سهم زنان در مدیریت ها داده نشده است و اصلاح طلبان هم همواره موافقند حق بانوان ادا شود. 

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا پایان دوره آقای روحانی در کنار مردمی که به آقای روحانی رای دادند هستیم. درست است انتخابات ۲۹ اردیبهشت تمام شد اما اعضای ستاد که هنوز هستند. توانستیم وحدتی خوبی بین مجموعه ایجاد کند که این پدیده نادری بود و خوشحالیم که این اتفاق افتاد و همچنان آن وحدت به قوت خود باقیست. 

رضا توفیقی در خصوص صفر بودن سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از مدیریتهای کلان کشور ادامه داد: ما و اصولگرایان در این مساله که استان و نیروی انسانی استان باید پیشرفت کنند و در سطح ملی هم باید مدیرانی داشته باشیم نقطه نظرات مشترکی داریم. سهم ۲۵ درصدی نفت و گاز و ۱۰ درصدی آب را به کشور می دهیم و اما در سیاست و مدیریتها سهمی نداریم چرا یک استانی با این همه پتانسیل و نیروی انسانی مستعد و تحصیل کرده سهمی نداشته باشد. 

وی در خصوص عملکرد مدیران در استان در دولت یازدهم اضافه کرد: بعضی از مدیرانی که به کار گرفته شدند کارآمد، پاکدست و قوی هستند که باید تشویق شوند و یا ارتقاء یابند اما تعدادی هم نا کارآمد هستند. به نظر می رسد استاندار از مدیران بومی و توسعه گرا در مدیریت استان استفاده کند و ما معتقدیم اصلاح طلبان توسعه گرا هستند. مدیران بومى داریم که قوم گرایى نکردند و مدیرانى هم داریم که در بکارگیرى نیرو فامیل گرایی کردند و باید آدمهای فرصت طلب و ناکارآمد کنار گذاشته شوند.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۶ آبان
کدخبر:22322منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ ششم آبانلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-22322.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)