رضایت ما جلب نشود؛ بزرگتر از اغتشاش دیماه رخ می‌دهد!

«عبدالله ناصری»، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان طی یادداشتی در شماره یکشنبه گذشته روزنامه اعتماد نوشته است:

اگرچه از نظر اصلاح طلبان آقای روحانی که کماکان مورد تایید اصلاح‌طلبان است بسیاری از خواسته‌های مدنی اصلاح طلبانه مردم را نتوانسته برآورده کند "با علم به محدودیت هایی که دارد اما در عین حال در حیطه قدرت قانونی خود" اما با درایت و تدبیر نسبی که در دولت و مجلس جدید پیش آمد به نظر می رسد جامعه اطمینان پیدا کرد که نه در حوزه قانونگذاری و نه در حوزه اجرایی کشور، رویه گذشته دیگر تکرار نخواهد شد.
 

او در ادامه می‌افزاید:

«هرچند با ورود نسل جدید به مطالبه‌گری اجتماعی، مطالبات افزون‌تر شده است و اصلاح‌طلبان نیز بر این باورند که اگر رخدادهای بزرگی یا به عبارتی دیگر، رخدادهای نسبی که رضایت بخش جامعه مدنی باشد و در آینده نزدیک صورت نگیرد احتمال کنشگری اجتماعی به مراتب در مقیاس بزرگ‌تر از کنشگری دیماه 96 احتمال دارد اما بدون شک اصلاح‌طلبان با این واقعیت که این مطالبه‌گری حقیقت اجتماعی داشته و باید مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر خواهان به‌هم ریختگی ساختار سیاسی جمهوری اسلامی نیستند، اقتضای حال جامعه و روابط ملی و بین المللی در انتخابات پیش رو نیز تصمیم عصری خواهد گرفت.»[1]

 

*این نخستین باری نیست که چهره‌های ستادی اصلاح‌طلب نوید اعتراضی بزرگتر از اغتشاشات دیماه 96 را می‌دهند...

چند روز قبل، علیرضا علوی‌تبار، دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز طی اظهاراتی در یک نهاد دولتی با اشاره به تظاهرات سکوت سال 88، از احتمال یک حرکت بزرگتر صحبت کرده و ابراز امیدواری کرده بود که به خشونت کشیده نشود![2]

قبل از او نیز چهره‌هایی مثل حجاریان و تاجیک از پابرجا بودن بنیاد اغتشاش و بازگشتن موج‌های بزرگتر به سمت ساحل! صحبت کرده بودند.

جالب آنکه در تمام این اظهارات نیز از اغتشاش خیابانی تحت عنوان «کنشگری اجتماعی» یاد می‌شود!

اصلاح‌طلبان در تمام موارد اشاره خود به شکل‌گیری حرکت خیابانی علیه نظام اسلامی، همچنین دائما از این می‌گویند که باید به خواسته جامعه مدنی پاسخ داده شود. جامعه‌ای که تجربه حیات سیاسی اصلاح‌طلبان طی 20 سال گذشته نشان می‌دهد هیچ معنایی غیر از منویات ستاد جریان چپ ندارد.

برخی محافل تحلیلی معتقدند اصلاح‌طلبان با بایکوت واقعیت‌های مطلوب کشور درصدد طراحی «اعتراض ظالمانه» علیه نظام اسلامی هستند و اغتشاشات دیماه 96 را نیز (که وقوع آن از مدت‌ها قبل پیش‌بینی می‌شد) طلیعه موفقیت پروژه خود می‌دانند.

گفتنیست، یکی از خبرگزاری‌های اصلاح‌طلب به تازگی در مصاحبه با یک استاد علوم سیاسی در خارج از کشور تصریح کرده است که حاضران در اغتشاشات دیماه 96، فقیر نبوده‌اند بلکه کسانی از قشر متوسط بوده‌اند.[3]

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند
کدخبر:23464منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهاردهم اسفندلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-23464.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)