معضلی که حل نمی شود/ آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج همچنان خراب است

آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج بعد از گذشت بیش از یک سال همچنان خراب است و مسئولان نیز هر بار زمانی را برای راه اندازی مطرح می کنند اما خبری نمی شود.

بیمارستان امام سجاد یاسوج به دلیل اینکه یکی از بیمارستان هایی است که مدت زیادی از تاسیس آن می گذرد و در مرکز استان قرار  دارد بیماران زیادی در آن بستری می شوند و گاهی به دلیل کمبود جا در یک اتاق بیش از ظرفیت ان از تخت مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمارستان امام سجاد یاسوج در مدت اخیر موج گله ها و نا تضاریتی را در بین مردم ایجاد کرده است  و مهمتر اینجاست که هیچ کدام از مسئولان بیمارستان نیز واکنشی نشان نمی دهند که انتظار می رود هر فردی که در مسئولیتی قرار می گیرد جوابگوی نقص ها و اشکالات مورد مربوط به حوزه کاری خودش باشد چیزی که در بیمارستان و مسئولان علوم پزشکی یاسوج دیده نمی شود.

بازهم آسانسور  بیمارستان امام سجاد که بیش از یک سال است از کار افتاده است باعث گلایه و نارضایتی شهروندان یاسوجی شده است چیزی که انتظار می رفت در دوران ریاست جدید بیمارستان یعنی اورنگ ایلامی و غلام عباس سبز راه اندازی شود اما نه تنها راه اندازی نشد بلکه به نوعی به آن بی توجهی می شود.

یکی از بخش های بیمارستان امام سجاد یاسوج بخش زایمان است زنی که باردار است در در روزهای آخر حاملگی قرار دارد بالا رفتن از پله ها برایش خودش و فرزندش خطرناک است اما در اینجا هر زن باردار باید سه طبقه را بالا برود که به بخش زایمان برسد و یا دیگر بیمارانی که دچار مشکلاتی هستند و نمی تواند حرکت کنند.

 جور نبود آسانسور را باید همراهان بیمار بکشند و با ویلچر و یا تخت بیمار را از طبقه هم کف تا طبقات بالاتر هل بدهند که این خود باعث تکان خوردن زیاد بیمار و بدتر شدن وضعیت بیمار می شود.

وعده راه اندازی آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج بارها تا کنون مطرح شده است و در اخرین مصاحبه رییس بیمارستان امام سجاد وفایی قول راه اندازی مجدد این آسانسور تا پایان آبامان ماه 96 را داده است که گویا باز هم عملی نشده است و بعد از چند ساعت کار دوباره از کار می افتد.

شهروندان یاسوجی برای چندمین بار در تماس با این پایگاه خبری از وضعیت آسانسور این بیمارستان گلایه مند بودند و اینکه چرا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج تصمیم جدی نمی گیرند و برای راه اندازی آن تلاش نمی کنند بیماران بدون نبود آسانسور نمی توانند  بالا یا پایین بروند.

آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج یکی از خواسته های مهم مردم شهر یاسوج است که بیش از یک سال است خراب است گویا برای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به یک معظل بزرگ و بحران تبدیل شده است چرا که انتظار می رفت با وجود اورنگ ایلامی و غلامعباس سبز  این مشکل بر طرف می شد.

غلامعباس سبز در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: مشکل آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج خیلی وقت است که  بر طرف شده  و دیگر مشکلی ندارد اما برای راه اندازی باید اداره کل استاندارد ان را تایید کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: همه کارهای آسانسور انجام شده است و تنها اینکه اداره استاندارد باید آن را تایید کند که ما بتوانیم آن را راه اندازی کنیم هیچ مشکل دیگری ندارد.

انتظار می رود مسئولان اداره کل استاندارد نیز برای حل مشکل آسانسور بیمارستان امام سجاد یاسوج تلاش کنند که بیماران یاسوجی دیگر به دلیل نبود آسانسور دچار مشکل نشوند.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند
کدخبر:23517منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست اسفندلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-23517.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)