مردم لیلون نیازمند حمایت خیرین و مردم
بیستمین کاروان سلامت هلال احمر کهگیلویه به" لیلون" چاروسا رسید

بیستمین کاروان سلامت هلال احمر کهگیلویه به روستای" لیلون" چاروسا رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کهگیلویه به همراه دکتر، تیم پزشکی و تیم خیرین سلامت شهرستان کهگیلویه به روستای محروم لیلون چاروسا در جهت درمان و داروی رایگان به این روستا سفر کردند.

بیستمین سفر کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان کهگیلویه در روستای لیلون بخش چاروسا سپری شد این کاروان از سال گذشته خدمات‌رسانی به روستاهای دورافتاده و محروم از امکانات را آغاز کرده است.

سید عادل رهبریان در گفتگو با خبرنگار فارس در چاروسا عنوان کرد: در این کاروان ویزیت رایگان بیش از 110 بیمار، داروی رایگان، آموزش مسائل فرهنگی و توزیع بسته‌های حمایتی به روستائیان ارائه شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کهگیلویه تصریح کرد: در این کاروان‌ها علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی محرومیت‌های روستا‌ها نیز شناسایی و برای برطرف کردن آن‌ها راهکارهای لازم ارائه می شود.

وی افزود: منازل مسکونی روستا در این سفر نیز که در حوادث دچار خسارت شده‌اند با بررسی کارشناسان و تشکیل پرونده کمک‌های بهتری به صاحبان آنها ارائه خواهد شد.

رهبریان تصریح کرد: همچنین بسته های غذایی بین نیازمندان توزیع کردیم.

ذولفا پاسدار هم در این سفر از توزیع مواد غذایی و تنقلات شب عید بین نیازمندان و بی سرپرستان خبر داد و یادآور شد: مجمع خیرین سلامت شهرستان کهگیلویه با هدف کمک به افراد و خانواده های بی سرپرست و کم توان راه اندازی شد که از تمامی خیرین و کسانی که می توانند در این مسیر مجمع را کمک کنند می خواهیم حمایت و تلاش کنند برای جذب خیر تا بتوانیم گوشه ای از مشکلات افراد بی سرپرست را برطرف کنیم.

رئیس شورای مشارکت مجمع خیرین سلامت کهگیلویه خاطرنشان کرد: پخش بسته های بهداشتی و لباس، پخش شیرینی و تنقلاب شب عید، آموزش نکات بهداشتی به بانوان و کمک به کودکان بی سرپرست از جمله خدماتی است که مجمع در سفرهای کاروان سلامت به مردم ارائه می شود.

وی یادآور شد: این سومین سفری بود که به همراه کاروان سلامت هلال احمر همراهی می کنیم و امیدواریم که در دیگر سفرهای هم جمعیت را همراهی کنیم.

مردم این روستا در این سفر انتقاداتی از وضعیت آب آشامیدنی این روستا داشتند که آب روستا در هر 10روز یکبار برای مردم آزاد و به مردم می رسد که مشکلات زیادی را برای بهداشت و استفاده ما دارد و مشکل روشنایی برق در سطح روستا از دیگر مشکلات این روستا بود که از زبان مردم روستا بیان می شد.

گفتنی است، روستای لیلون از روستاهای محروم بخش چاروسا که در 8کیلومتری شهر قلعه رئیسی قرار دارد که مردم این روستا تمامی سید و افراد محروم و کم توان هستند که نیازمند حمایت و کمک هستند.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند
کدخبر:23534منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و ششم اسفندلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-23534.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)