جولان متکدیان اتباع بیگانه در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد

تعداد متکدیان اتباع بیگانه در یاسوج روزانه در حال افزایش بوده و به نوعی چهار راه‌های این شهر به محلی برای جولان این افراد تبدیل شده است.

به محض قرمز شدن چراغ بر سر چهار راه‌ها خانمی از اتباع بیگانه فرزند به بغل و کاسه‌ به دست از راننده و سرنشینان خودرو درخواست کمک می‌کند و البته به دلیل افزایش تعداد این متکدیان دیگر چهار‌راه و پشت چراغ قرمز ایستادن جوابگو این همه اتباع بیگانه نیست.

  افزایش متکدیان اتباع بیگانه در یاسوج کار و کاسبی‌شان در پشت چراغ قرمز را نیز کساد کرده و در اقدامی نو و جدید تصمیم گرفته‌اند به پیاده‌روها، درب منازل و ادارات درخواست کمک کنند و باید گفت دیگر همه جای یاسوج به محل جولان متکدیان اتباع بیگانه تبدیل شده است.

شهر زیبای پایتخت طبیعت(یاسوج) در ایامی که گردشگران نوروزی خود را برای سفر به این دیار آماده می‌کنند میهمانان ناخوانده‌ای به عنوان " متکدیان اتباع بیگانه" دارد که دیگر همه جای این شهر را گرفته‌اند.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: خودروهایی که اتباع غیر مجاز را حملکنند برای بار اول شش ماه و در صورت تکررار و البته به شرط شناسایی، یکسال توقیف می‌شوند.

عبدالحمید پناهی خواستار نظارت دستگاه‌های متولی و بخشداری‌ها شد و افزود: برخی از اتباع غیر مجاز خارجی خانم بوده و در قالب تکدی گری روز به روز به تعدادشان افزوده می‌شود که علاوه بر غیر قانونی بودن احتمال هر نوع بیماری واگیری را دارند.

وی با تاکید بر اینکه ضروری است هر چه سریعتر نسبت به جمع آوری و انتقال آنان اقدام عملی صورت بگیرد، ادامه داد: با کارفرمایانی که اتباع خارجی را به کار بگیرند برخورد قانونی می‌شود.

پناهی با تاکید بر اینکه امور اصناف، منازل و صنف‌هایی را که اتباع خارجی ساکن و مشغول به کار هستند را شناسایی و معرفی می‌شود، بیان کرد:  اقامت و بکارگیری اتباع خارجی در استان و شهرستان ممنوع است.

دبیر کمیته امور اتباع و مهاجران خارجی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: به منظور حمایت از کارگران و استفاده از توانمندی نیروهای بومی نباید اتباع غیر مجاز در مشاغل و صنوف به کارگیری شود.

پناهی با تاکید بر اینکه  ورود کارگران خارجی غیر مجاز به معنای از دست رفتن فرصتهای شغلی است، افزود: ما تابع قانون هستیم و هیچکس حق ندارد در این خصوص سلیقه‌ای عمل کند.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند
کدخبر:23537منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و ششم اسفندلینک خبر: http://www.besharnews.ir/Pages/News-23537.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)